12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Spotkania ze sztuką: Eva Armisen & Londji

Spotkania ze sztuką: Eva Armisen & Londji

Kochani chcielibyśmy zaprosić Was na cykl: spotkania ze sztuką.

W zasadzie zależy nam na tym, abyście to Wy zaprosili sztukę do własnych domów i wspólnej zabawy. Dlatego rozpoczynamy cykl, w którym przedstawimy sylwetki twórców oraz ich prace, które towarzyszą w zabawie oraz pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Być może zaintrygujemy również dorosłych:).


Cykl rozpoczniemy od hiszpańskiej malarki, która w Korei znana jest jako „artystka rysująca szczęście”. Mowa o Evie Armisen.


Jej praca skupia się na uchwyceniu codzienności i codzienności jako czegoś niezwykłego. Artystka proponuje witalne i niezwykle optymistyczne spojrzenie, które przenosi nas do świata pełnego emocji.
Eva 
Armisen jest autorką zachwycających prac, skierowanych do odbiorców w różnym wieku, które są wyrazem ciepłych relacji między ludźmi (miłości, przyjaźni, wsparcia, dają poczucie bezpieczeństwa, ciepło ogniska domowego). Wśród nich intrygujące instalacje oraz przepiękne obrazy, które łączy jedna postać.

Poniżej zamieściliśmy link do wywiadu z artystką, która pięknymi słowami zaprasza do zapoznania się z jej sztuką:)

https://www.youtube.com/watch?v=64b62EoYUE8

Malowanie i grawerowanie to środki wyrazu najczęściej stosowane przez twórczynię. Jednak nie jedyne - Armisen współpracuje przy wielu różnorodnych projektach, takich jak publiczne instalacje artystyczne, kampanie reklamowe, filmowe i telewizyjne, czy projekty wydawnicze.

                        
Źródło: https://evaarmisen.com

Poznajemy świat, czyli wartościowe książki dla dzieci

 Źródło: https://evaarmisen-com.translate.goog/en/collaboration/mom-haenyeo?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Wśród inspirujących prac Evy znalazło się niezwykłe odkrycie (które, mamy nadzieję, zawita w Waszych domach) - „Haenyeo”.

W czerwcu 2017 roku Armisen zilustrowała (w ramach współpracy w kandydowaniu „Haenyeo” do Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości) książkę edukacyjną dla dzieci „Mama jest Haenyeo”, która wyjaśnia niesamowitą historię nurkujących kobiet z wyspy Jeju.

 

O czym jest ta książeczka?

Mama jest Haenyeo” to opowieść o nurkach „Hanyeo”, które mieszkają na wyspie Jeju w Korei Południowej. Książka przedstawia głębokie wartości, którymi kierują się kobiety: niezależność, dumę ze swojej pracy i silne poczucie wspólnoty.

Po japońskiej inwazji na wyspie prawie nie było mężczyzn, a kobiety opracowały technikę nurkowania, która zależała jedynie od wydolności płuc. Kobiety te wniosły największy wkład w gospodarkę wyspy. Jest to jednak umierająca sztuka. W przeszłości Hanyeos liczyły do 25 000. Obecnie pozostało ich tylko 4000, a ich średni wiek to 72 lata.
Ta książka dla dzieci opisuje historię trzech pokoleń nurków: babcia, matka i córka, sposób rozumienia życia Haenyeos i ich szacunek dla morza.

Zachęcamy do przeczytania książeczki wspólnie z dzieckiem! Oto link:


https://www.youtube.com/watch?v=EYwVTEN3SYA

Czytanie dla dzieci to znakomity sposób na wspólny czas z dzieckiem, który poświęcicie nie tylko na budowanie więzi z dzieckiem, ale również na uczenie się o różnorodności kulturowej i poznawanie świata. Oczywiście pomogą Wam w tym fajne książki dla dzieci.


Puzzle artystyczne, puzzle sztuka, puzzle obrazy, czyli kreatywne zabawy dla dzieci


Razem z Evą zapraszamy również do wspólnego układania puzzli:). Bowiem efektem innej twórczej współpracy są puzzle Despertar Londji.

Obraz zatytuowany Despertar („Obudź się”) będący wyrazem niezwykle pozytywnych emocji nawołujących do przebudzenia pojawił się na wielu wystawach i instalacjach, po czym zawitał jako jeden z motywów puzzli Londji. Puzzle 500 Londji ilustrowane przez Evę Armisen to niesamowicie barwne zaproszenie do zabawy, które pomaga dzieciom zapoznać się ze sztuką jako formą eskpresji, wyrazu siebie i własnych emocji. Pozytywnych emocji! Te niesamowite puzzle dla dziewczynki poza swym ciepłym przekazem stanowią spotkanie młodego pokolenia ze sztuką oraz formę edukacji emocjonalnej. Puzzle edukacyjne Londji stają się pomostem między codziennością, a pięknem kultury i sztuki:).


Puzzle dzieła sztuki Londji to połączenie świata sztuki i kreatywnej zabawy. Celem marki jest wspieranie rozwoju dziecka oraz rozwijanie kreatywności u dzieci. Eva Armisen zaś dba o komfort i pozytywne emocje odbiorców. Tak silne wartości przekazane w formie puzzli dla dzieci poza świetną zabawą i budową pozytywnych wrażeń daje małym odbiorcom wiele wymiernych korzyści. O korzyściach wynikających z układania puzzli oraz obcowania ze sztuką opowiemy innym razem. Dziś chcielibyśmy jedynie zachęcić Was do „przemycania” drobnych elementów ze świata sztuki do codzienności Waszych maluchów:).

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl