12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Zabawki do odgrywania ról - jakie wybrać?
Zabawki do odgrywania ról - jakie wybrać?

Zabawki do odgrywania ról są nie tylko świetną formą rozrywki dla dzieci, ale również mają wiele korzyści edukacyjnych. Pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, kreatywność, umiejętności społeczne i emocjonalne. Jednak wybór odpowiednich zabawek może być trudny, biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych opcji na rynku. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Podczas wyboru zabawki do odgrywania ról warto kierować się następującymi czynnikami:

 1. wiek i zainteresowania dziecka - pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest wiek dziecka. Niektóre zabawki są odpowiednie dla młodszych dzieci, podczas gdy inne są bardziej skomplikowane i przeznaczone dla starszych dzieci. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. Jeśli Twoje dziecko uwielbia superbohaterów, może być dobrym pomysłem zakup zabawek z tym motywem;

 2. wielofunkcyjność - wybierając zabawki do odgrywania ról, warto szukać tych, które oferują różne możliwości zabawy. Zabawki, które można łączyć, rozbudowywać lub które mają różne elementy do wymyślania nowych scenariuszy, zachęcają do kreatywności i dłuższej zabawy;

 3. aspekty edukacyjne - zabawki do odgrywania ról mogą być również doskonałą okazją do nauki. Szukaj zabawek, które rozwijają umiejętności społeczne, takie jak współpraca, empatia, rozwiązywanie problemów. Zabawki, które naśladują rzeczywistość, takie jak kuchnie, sklepy, lekarze, pomagają dzieciom lepiej zrozumieć świat dorosłych i rozwijać umiejętności praktyczne.

 4. bezpieczeństwo - pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Upewnij się, że zabawki są wykonane z bezpiecznych materiałów i nie mają ostrych krawędzi lub małych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci.

 5. preferencje dzieci i rodziców - w końcu, warto uwzględnić również preferencje dzieci i rodziców. Kieruj się upodobaniami malucha, żeby zabawa była jak najbardziej przyjemna. Jeśli masz pewne preferencje, na przykład chciałbyś, aby Twoje dziecko miało zabawki ekologiczne lub niepłciowe, szukaj takich opcji.

Zabawa w odgrywanie ról z Hobby Horse 

Zabawa w odgrywanie ról z Hobby Horse to wspaniała forma rozrywki, która pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię, kreatywność i umiejętności społeczne. Istnieje wiele ciekawych scenariuszy, które można stworzyć, wykorzystując Hobby Horse. Oto kilka pomysłów na zabawę:

 1. Wyścigi konne: Dzieci mogą udawać, że biorą udział w emocjonujących wyścigach konnych. Ustalcie trasę, postawcie przeszkody i zorganizujcie zawody. Każde dziecko może wcielić się w rolę jeźdźca i spróbować pokonać trasę jak najszybciej. W ten sposób dzieci uczą się rywalizacji, fair play i radzenia sobie z wyzwaniami.

 2. Wycieczka na wsi: Dzieci mogą udawać, że są na wycieczce na wiejskiej farmie. Mogą jeździć konikami na biegunach, odgrywać scenki związane z życiem na wsi, takie jak karmienie zwierząt czy zbieranie jajek. Ta zabawa pomaga dzieciom poznać świat zwierząt i rozwijać empatię.

 3. Przygoda w dziczy: Dzieci mogą udawać, że są badaczami dzikiej dżungli lub wielkiego lasu. Mogą jeździć konikami na biegunach przez bujną roślinność, odgrywać spotkania z egzotycznymi zwierzętami i rozwiązywać zagadki. Ta zabawa rozwija wyobraźnię i umiejętność rozwiązywania problemów.

 4. Turniej rycerski: Dzieci mogą wcielić się w rolę rycerzy i odgrywać wspaniałe turnieje. Zorganizujcie arenę, przygotujcie drewniane miecze lub tarcze i rozpocznijcie pojedynki. Dzieci będą miały okazję wykazać się odwagą, sprawnością fizyczną i fair play.

 5. Szkoła jeździecka: Dzieci mogą udawać, że uczęszczają do szkoły jeździeckiej i trenują jazdę konną. Mogą odgrywać scenki związane z nauką podstawowych umiejętności jeździeckich, takich jak trzymanie wodzy czy wykonywanie podstawowych komend. Ta zabawa rozwija koordynację ruchową i umiejętności koncentracji.

Zabawa w odgrywanie ról z Hobby Horse może być nie tylko świetną formą rozrywki, ale również doskonałą okazją do nauki i rozwoju różnych umiejętności. Pamiętaj, że najważniejsze jest wspieranie wyobraźni i kreatywności dziecka, dając mu swobodę do tworzenia i eksplorowania różnych scenariuszy. Bawcie się i cieszcie się tym wspaniałym doświadczeniem razem!

Drewniane zabawki do zabawy w kuchnię

Drewniane zabawki do zabawy w kuchnię są nie tylko estetyczne, ale także oferują wiele korzyści rozwojowych dla dzieci. Oto kilka przykładów drewnianych zabawek, które mogą wzbogacić zabawę w kuchnię:

 1. Kuchenne zestawy: Drewniane zestawy kuchenne są popularne i oferują wiele możliwości zabawy. Mogą zawierać miniaturę kuchenki, piekarnika, zlewu, lodówki i innych elementów, które znajdują się w prawdziwej kuchni. Dzieci mogą udawać, że gotują posiłki, serwują dania czy przygotowują wypieki. Zestawy często zawierają również drewniane naczynia, sztućce i żywność, aby jeszcze bardziej wzbogacić zabawę.

 2. Drewniane jedzenie: Pudełka lub kosze z drewnianym jedzeniem są doskonałym uzupełnieniem zabawy w kuchnię. Znajdziesz w nich owoce, warzywa, pieczywo, mięso, nabiał i wiele innych produktów, które dzieci mogą udawać, że przygotowują lub serwują. Drewniane jedzenie jest trwałe i wygląda bardzo realistycznie, co dodatkowo rozwija umiejętność rozpoznawania różnych produktów.

 3. Akcesoria kuchenne: Drewniane akcesoria kuchenne, takie jak deski do krojenia, noże, patelnie, garnki, miski i łyżki, dają dzieciom możliwość odtworzenia prawdziwych czynności związanych z gotowaniem. Dzieci mogą udawać, że przygotowują posiłki, mieszają składniki i serwują dania. Drewniane akcesoria są bezpieczne i trwałe, co pozwala dzieciom bez obaw bawić się w kuchnię.

 4. Piekarnia i cukiernia: Drewniane zestawy do piekarni i cukierni są świetnym wyborem dla dzieci, które uwielbiają wypieki. Mogą udawać, że są w piekarni, wyrabiają ciasto, pieką chleb czy dekorują torty. 

Warsztat majsterkowicza 

Drewniany warsztat to świetna zabawka, która rozwija małe rączki i wyobraźnię dziecka. Może zawierać różne narzędzia, takie jak młotek, śrubokręt, piła, wkrętarka, klucze i wiele innych. Możesz znaleźć drewniane warsztaty w sklepach z zabawkami lub online.

Inne zabawy w odgrywanie ról:

 1. Lekarz/dentysta: zestaw z białym fartuchem, stetoskopem, termometrem, strzykawką, lusterkiem dentystycznym itp.
 2. Kucharz: zestaw z kuchennym fartuchem, czapką szefa kuchni, naczyniami kuchennymi, jak garnki, patelnie, deska do krojenia, noże, talerze i sztućce.
 3. Budowniczy: zestaw z budowlanym kaskiem, kamizelką, narzędziami takimi jak młotek, śrubokręt, klucz francuski, piła, wkrętarka itp.
 4. Pielęgniarka: zestaw z białym fartuchem, stetoskopem, termometrem, strzykawką, bandaży, opatrunkami itp.
 5. Strażak: zestaw z kaskiem strażackim, kamizelką, gaśnicą, megafonem, toporkiem strażackim, apteczką itp.

Te zestawy są dostępne w sklepach z zabawkami i często można je znaleźć online. Możesz również stworzyć własne zestawy, korzystając z elementów, które masz w domu. Pamiętaj tylko, aby dostosować je do wieku i umiejętności dziecka.

Myszki Malieg

Myszki Maileg to urocze pluszowe zabawki, które są idealne do zabawy w odgrywanie ról. Myszki Maileg mają różne stroje i akcesoria, które umożliwiają dzieciom tworzenie różnych scenariuszy i odgrywanie różnych ról.

Możesz znaleźć zestawy z myszkami Maileg, takie jak zestawy rodzinne, zestawy z meblami do domku myszy, zestawy z akcesoriami do pikniku itp. Każdy zestaw zawiera elementy, które można wykorzystać do tworzenia różnych scenek i historii. Możesz również dokupić dodatkowe stroje i akcesoria, aby rozszerzyć możliwości zabawy.

Zabawa w odgrywanie ról z myszkami Maileg jest świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności społecznych u dzieci. Mogą one tworzyć własne historie, udawać różne postacie i rozwijać umiejętność współpracy.

Myszki Maileg są oczywiście dostępne w ofercie Bebe Corp. Możesz znaleźć je w różnych rozmiarach i wersjach, więc wybierz te, które najlepiej pasują do wieku i preferencji Twojego dziecka.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl