12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Lalki i ich wpływ na rozwój dziecka
Dziewczynka z lalką

Jako rodzice i opiekunowie małych dzieci pragniemy, by zabawa służyła nie tylko rozrywce czy edukacji, ale również rozwojowi emocjonalnemu malucha. Aby osiągnąć wszystkie te cele, zaopatrujemy pociechy w nowe, różnorodne zabawki. Być może nie do końca uświadamiamy sobie sprawę z faktu, iż jednym z najbardziej wspierających wszechstronny rozwój dziecka przedmiotów jest... klasyczna lalka. Aktywności realizowane za jej pomocą pozwolą maluchom opanować niezbędne umiejętności, które będą stanowić trwały fundament na całe ich życie.

Lalki a rozwój pociechy

Zastanawiasz się, jaki wpływ na dziecko mają te tradycyjne zabawki? Kreatywna i rozwijająca wyobraźnię zabawa pozwala na rozwój rozmaitych kompetencji. Maluch, który nadaje przytulance różnego rodzaju role i sam je przybiera, dużo lepiej odnajduje się w trudnych sytuacjach życiowych. Potrafi zrozumieć położenie drugiej osoby i dzielić jej emocje. Jest bardziej empatyczny oraz komunikatywny, dzięki czemu łatwiej nawiązuje kontakt z rówieśnikami. Zyskanie umiejętności społecznych to jednak nie jedyna zaleta takiej formy aktywności. Zabawa pozwala małemu dziecku wyrażać emocje i informować opiekunów o własnych potrzebach. Pociecha nie zawsze potrafi nazwać problemy, z którymi się zmaga, natomiast wspólna zabawa może unaocznić kłopoty dziecka rodzicom. Jeśli maluszek oswaja się z pojawieniem się na świecie rodzeństwa, być może przekaże to nam, tworząc scenki z lalkami i maskotkami.

Jaką lalkę wybrać dla swojego dziecka?

Zabawkę dobierzmy odpowiednio do wieku pociechy, aby zadbać o jej bezpieczeństwo. Jednak niezależnie od metryczki malucha towarzyszka dziecięcych zabaw powinna być wyjątkowa. Zależy nam przecież na tym, by przeniosła pociechę do magicznej krainy, w której granice wyznacza wyłącznie wyobraźnia. Właśnie takie są niezwykłe lalki by Astrup. Dzięki nim dziecko rozwinie empatię, kreatywność i kompetencje społeczne. Mięciutkie i urocze zabawki zadbają również o rozwój fizyczny pociechy. Marka by Astrup przygotowała produkty dla dzieci powyżej 1. roku życia. Równie zachwycające są propozycje od firmy Miniland, która przygotowała serię bobasów o różnych odcieniach skóry, co pozwala dzieciom zrozumieć ważne zagadnienia zróżnicowania i wielokulturowości. Ukochaną przytulanką maluszka może okazać się zabawka od Moulin Roty. Pochodząca prosto z Francji lalka to idealny pomysł na elegancki prezent urodzinowy.

lalka z piegamiDziecko z czerwoną lalkąuśmiechnięta lalkaLalka w sukienceDziewczynka przytulająca lalkęPudełko na lalkęDziecko i lalka

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl