12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Jak się bawić z niemowlakiem?
Jak się bawić z niemowlakiem?

Niemowlaki dopiero poznają świat. Wszystko jest dla nich nowe i niezwykłe. Dlatego szczególnie ważne jest, aby maluch miał możliwość odkrywania otaczającej go rzeczywistości w sposób spokojny i miarowy. Najlepiej poprzez zabawę! Poniżej przedstawiamy propozycje zabawy z niemowlakiem, która będzie stanowiła wsparcie rozwoju maluszka.

Zobacz jak bawić się z niemowlakiem:

 

 
Książeczki kontrastowe
 
 
Jedną z pierwszych zabawek, jakie warto wykorzystać do zabawy z noworodkiem jest książeczka kontrastowa. Książeczka kontrastowa to idealne narzędzie do rozwijania percepcji wzrokowej niemowlaków.
 
Książeczki tego typu oddziałują na dziecko na różne sposoby: mocne i kontrastowe kolory wzbudzają zainteresowanie, aktywizując malucha do skupienia wzroku. Zabawka ta wspiera prawidłowy rozwój wzroku i jest szczególnie przydatna na początkowym etapie rozwoju niemowlaka.
 
 

Podpatrywanie i naśladowanie

 

Maluszek uwielbia przyglądać się rodzicom. Z zaciekawieniem obserwuje mimikę twarzy, słucha głosu i bicia serca. Dlatego "rozmawiaj" z maluchem jak najwięcej, nawiązuj kontakt wzrokowy, uśmiechaj się, rób różne miny. Obserwowanie, a następnie naśladowanie Twojego zachowania to jedna z pierwszych zabaw niemowlaka. 

 

Zabawy z lusterkiem 

 

Pokazuj maluszkowi również jego odbicie w lustrze. Co prawda maluch nie będzie rozumiał, kto jest po drugiej stronie, ale zabawę z pewnością pokocha:)

 

Sensoryczne zabawy z niemowlakiemBardzo ciekawym pomysłem jest zabawa sensoryczna. Niemowlaki z zaciekawieniem poznają różnorodne kształty i faktury. Dlatego warto zadbać o to, by w zasięgu małych rączek znalazły się zabawki sensoryczne. Wśród zabawek sensorycznych dla niemowlaka powinien znaleźć się gryzak sensoryczny, który maluch będzie mógł włożyć do buzi. W końcu wkładanie przedmiotów do buzi to jeden z najlepszych sposobów poznawania otaczającego świata:). 

Świetną propozycją jest gryzak Mushie, który poza możliwością poznania różnych faktur daje dziecku ulgę w trudnym okresie ząbkowania. Gryzaki Mushie oferują niemowlętom szereg różnych struktur i kształtów, które są atrakcyjne dla zmysłów. Gryzaki są łatwe do uchwycenia i trzymania przez niemowlę, a ich różnorodność zachęca dziecko do zabawy.
 
 
                     
 
                Gryzak 3D Mushie                                          Gryzak bransoletka Mushie                                 Gryzak Liewood                                              Gryzak silikonowy Mushie

 

 

Zabawy z dźwiękiemPoznawanie dźwięków i nasłuchiwanie otoczenia to bardzo ważny element w życiu dziecka. Niemowlęta są bardzo wrażliwe na dźwięki. Uwielbiają słuchać piosenek. Szczególnie śpiewanych przez mamę:). Wróćmy jednak do zabawy. Świetnym sposobem na zabawę z niemowlakiem jest wplątywanie elementów dźwięku do różnorodnych czynności.

Aby delikatnie wprowadzić dziecko do świata dźwięków proponujemy skorzystać z grzechotki dla dzieci. Ta zabawka dla niemowlaka zapoznaje malucha z pierwszymi dźwiękami, pozwalając skupić na sobie uwagę malucha. Łagodne dźwięki grzechotki sprawiają, że dziecko spokojnie i stopniowo poznaje świat.

Szukasz idealnej grzechotki dla niemowlaka? Proponujemy grzechotkę marki Maileg!  

Grzechotki Maileg to bardzo urocze i zabawne grzechotki w postaci zwierzątek. Mają one wiele dodatkowych elementów, takich jak uszy, ogony, noski itp., co budzi zainteresowanie maluchów, a ich subtelne kolory delikatnie oddziałują na zmysły maluchów. 
 
Grzechotka to zabawka, którą możesz wykorzystać w różnoraki sposób. Możesz na przykład zachęcić dziecko do śledzenia przedmiotu - przesuwaj powoli zabawkę w lewo i w prawo, trzymając ją w odległości około 30 cm od twarzy dziecka. Dzięki tej prostej zabawie dziecko uczy się reagować na ruch i zmianę położenia przedmiotu oraz śledzić przedmioty wzrokiem.     
 
                                             
 
 
                        Bambi Maileg                                                  Nosorożec Maileg                                                                  Panda Maileg                                             Świnka Maileg   

 

Ciekawą zabawką ogólnorozwojową jest szeleszcząca książeczka. Zabawka ta daje możliwość równoczesnego pobudzania kilku zmysłów. Maluch równocześnie poznaje nowe faktury i dźwięki.  

Zachęcamy do skorzystania z książeczki Liewood. Szeleszcząca książeczka Liewood to świetny sposób na zabawę z niemowlakiem. Książeczki marki Liewood są wykonane z przyjaznych dla dzieci materiałów i oferują wiele różnych wrażeń sensorycznych. Ze względu na ich funkcjonalność i łatwość w uchwyceniu, niemowlęta mogą spędzać na tej rozwojowej zabawie wiele czasu. 

 

                                                                                       

                                                                                                          Książeczka edukacyjna Liewood

 

 

Rozwój mowy niemowlaka 

 

Już z niemowlakiem można ćwiczyć rozwój mowy. Jak rozwijać mowę niemowlaka? Nawiąż z maluszkiem kontakt wzrokowy i wymawiaj samogłoski. Zacznij od tych najprostszych np. „aaaa”, „iiii”, „oooo”. Dziecko będzie obserwować z zaciekawieniem Twoją twarz. Z czasem zacznie Cię naśladować. Świetna zabawa gwarantowana! 

 

Zachęcamy również do opowiadania rymowanek. Maluchy Je uwielbiają! Być może właśnie rymowanka wywoła pierwszy uśmiech na twarzy malucha?:).  

Naszą ulubioną jest ta:):

 

„Lata osa koło nosa.

Lata mucha koło ucha.

Lata bąk koło rąk.

Lecą ważki koło paszki.

Lata pszczoła koło czoła.

Lata mucha koło brzucha.

Lecą muszki koło nóżki.

Biegną mrówki koło główki.”

 


BujanieJedną z ulubionych zabaw niemowlaków jest bujanie. Sposobów na bujanie jest sporo, poczynając od kołyski, czy wózka, poprzez hamak dla niemowlaka, po huśtawkę dla nieco starszych (siedzących już) dzieci. Huśtanie to zawsze przyjemny sposób spędzania czasu, sprzyjający wyciszeniu i bliskości.

 

Popołudniowe spacery z niemowlakiem

 

Wychodź z dzieckiem jak najczęściej. Wspólne spacery można wykorzystać nie tylko na drzemki. W ten sposób możesz pomóc maluchowi poznać otaczających świat. Nasłuchujcie wspólnie dźwięków natury: śpiewu ptaków, szelestu liści, podmuchu wiatru, odgłosów śmiechu z oddali i wiele więcej. Obserwujcie kształty drzew na tle nieba:).

 

Kreatywne zabawy dla niemowlaka - poznawanie nowych struktur

 


Niemowlaki uwielbiają poznawać nowe rzeczy. Dlatego warto pozwolić im na odkrywanie otaczającego świata za pomocą dotyku różnych tekstur i powierzchni, takich jak tkaniny, zboże, piasek, woda. 

 
 
Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka propozycji zabawy z maluszkiem. Zabawy te pozwolą dziecku na odkrycie świata w bezpieczny i przyjemny dla niego sposób, wpłyną na rozwijanie jego umiejętności i wzmocnią więź między rodzicami a dzieckiem.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl