12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Dlaczego noworodek płacze?
Dlaczego noworodek płacze?

Płacz to podstawowy sposób komunikacji niemowlaka, który w ten sposób chce przekazać swoje potrzeby. Płacz jest sposobem niemowlaka, aby zasygnalizować rodzicom lub opiekunom, iż potrzebuje pomocy. Jest to jedyna forma komunikacji, którą niemowlę potrafi w tym momencie wykorzystać, ponieważ nie może jeszcze mówić, ani wyrażać swoich potrzeb gestami. Dlatego też ważne jest, aby rodzice i opiekunowie poznali przyczyny płaczu noworodka oraz umieli go uspokoić.

 

Dlaczego noworodek płacze?

 

Przyczyn płaczu noworodka jest wiele. Głównie są związane z naturalnymi potrzebami dziecka. Jednym z podstawowych powodów płaczu malucha jest głód. Innym, równie częstym, jest tak zwana mokra pielucha, sygnalizująca, iż nadszedł czas na jej zmianę. Maluchy płaczą gdy czują, że jest im za zimno, za ciepło lub niewygodnie. Powodem płaczu może być także kolka lub ząbkowanie. Bywa, że maluch płacze, bo potrzebuje bliskości i poczucia bezpieczeństwa, a płacz zamilknie, gdy tylko go przytulisz.

Jak widzisz powodów płaczu niemowlaka jest wiele, a my wymieniliśmy tylko te podstawowe:)

 


Rodzaje płaczu niemowlaka 

 


Płacz noworodka może przybierać różne formy, a rodzaj płaczu często może pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny. Płacz z głodu ma często charakter przerywany i ostry, z kolei płacz z bólu jest bardziej przerywany i zazwyczaj przybiera postać płaczu "krzyku". Płacz, który towarzyszy zmęczeniu, może przypominać szlochanie, a płacz towarzyszący poczuciu nudy lub samotności jest często długi i monotematyczny.

 

Jak uspokoić niemowlę?

 

Jeśli przyczyną płaczu jest głód - wiadomo - należy nakarmić dziecko.  Mokrą pieluchę zmieniamy na suchą. Potrzebę bliskości zaspokoimy przytulaskiem (a jeśli potrzeba ta będzie większa - możemy skorzystać z nosidełka). Na większość problemów sygnalizowanych płaczem jesteśmy w stanie zareagować niemalże błyskawicznie:). Wystarczy, że dacie sobie trochę czasu na wspólne poznanie. I gotowe! Bywa, że przyczyną płaczu malucha jest choroba lub ból. Wówczas przydatna może okazać się pomoc pediatry lub innego specjalisty.

 

 

Sposoby na uspokojenie niemowlaka

 

 

Jest wiele sposobów uspokojenia maluszka. Ważne, aby poznać swoje dziecko i jego potrzeby. Gdy nauczysz się rozróżniać rodzaje płaczu i nieco bliżej poznasz swojego maluszka, będziesz wiedziała, jak zareagować na potrzeby dziecka. 

Istnieje kilka sposobów, które pomogą uspokoić płaczącego niemowlaka:

 

  • Przytulanie - w ramionach mamy, taty, czy innej bliskiej osoby niemowlę czuje się spokojnie i bezpiecznie. Przytulanie i bliskość koją maluszka. Ważne jest, aby przytulanie było regularne, a rodzice starali się poświęcić czas na tworzenie więzi z dzieckiem.

 

  • Muzyka relaksacyjna - ma doskonałe właściwości kojące i pomaga uspokoić dziecko. Warto pomyśleć o stworzeniu specjalnej playlisty relaksacyjnej, z muzyką, która jest delikatna i harmonijna. Muzyka ta powinna być słyszalna, ale nie głośna - zdecydowanie lepiej, gdy dziecko usłyszy ją jako tło. Nie zapomnij też o śpiewaniu klasycznych kołysanek - spokojny, stonowany głos mamy jak nic innego ukoi maluszka.

 

  • Masaż niemowlaka - masowanie ciała dziecka to doskonały sposób na uspokojenie i relaks. Delikatny masaż brzuszka, pleców, czy nóżek pomoże dziecku uspokoić się i zrelaksować.

 

  • Kołysanie - delikatne kołysanie w ramionach rodzica, w kołysce lub podczas spaceru w wózku mogą pomóc uspokoić dziecko, które płacze.

 

  • Otulanie niemowlaka - otulanie czy spowijanie noworodka polega na owinięciu go w otulacz niemowlęcy, rożek, czy kocyk, który sprawi, że przestrzeń wokół niemowlęcia zmniejszy się. Dzięki temu maluszek będzie czuł się spokojnie i bezpiecznie, jak w brzuchu mamy.

        Zachęcamy do skorzystania z otulacza Mushie - ta bawełniana tkanina przyjemnie otuli niemowlę dając mu uczucie          zbliżone do tego, które pamięta z brzucha mamy. W tej roli świetnie sprawdzi się również bambusowa mgiełka -              otulacz marki My Memi o wprost idealnych właściwościach. Jest to bowiem produkt antybakteryjny, antygrzybiczny,          antyalergiczny. Ma właściwości termoregulacyjne oraz chroni przed promieniowaniem UV.

 

Warto przetestować każdą z tych metod ponieważ na każdego malucha działa inny sposób uspokajania. Sprawdź jaka metoda działa najlepiej na Twojego malucha!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl