12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Karmienie noworodka butelką - co warto wiedzieć?
Karmienie niemowląt butelką - co warto wiedzieć?

Butelka do karmienia niemowląt i dzieci

 

Nie ulega wątpliwości, że rozpoczęcie karmienia niemowlaka butelką to jedna z trudniejszych decyzji matki.  Dlatego zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu karmienia butelką skorzystaj z konsultacji z lekarzem pediatrą. Poznaj za i przeciw takiego rozwiązania. Postaraj się o to, by podejmowana decyzja była decyzją świadomą.

Dlaczego kobiety decydują się na karmienie butelką? Jednym z powodów, dla których wybieramy karmienie butelką jest  brak mleka. Często decyzja ta związana jest z chorobą. Czasem decydujemy się na karmienie butelką ze względu na niechęć do karmienia piersią lub nieobecność matki przy maluszku. Niezależnie od powodu, dla którego decydujemy się na karmienie butelką przed nami trudne decyzje: musimy się zmierzyć z wyborem właściwej butelki i odpowiedniego sposobu karmienia dziecka.Poniżej znajdziesz kilka ważnych zasad dotyczących karmienia niemowląt butelką, które warto zapamiętać przed rozpoczęciem karmienia:

 

Butelka do karmienia niemowlaka 

 

Wybór odpowiedniej butelki jest kluczowy w procesie karmienia niemowlaczka butelką. Butelka powinna być wykonana z materiałów bezpiecznych dla dziecka, takich jak szkło lub plastik. Nowoczesne butelki mają ergonomiczne kształty i dobrze dopasowane smoczki z różnym przepływem, co sprawia, że dziecko może łatwiej "wybierać" sobie tempo karmienia.

 

My szczególnie polecamy butelkę Zero Zero marki Suavinex. Dlaczego właśnie butelka Zero Zero?

 

Innowacyjne butelki Zero Zero posiadają wewnętrzną, silikonową torebkę, która w czasie karmienia rozciąga się w zależności od tego, jak dziecko ssie (podobnie jak to dzieje się w gruczołach mlecznych u kobiety karmiącej). Ten innowacyjny system powoduje brak pęcherzyków powietrznych w pokarmie. Dziecko nie połyka więc powietrza, które mogłoby spowodować kolkę. System ten zapobiega także utlenianiu się mleka i utracie ważnych składników odżywczych.Jakie mleko dla niemowlaka?

W wyborze mleka dla noworodka powinien nam pomóc pediatra, który oceni nasze potrzeby oraz zaleci odpowiedni rodzaj mleka. Dzieciom, które od urodzenia są karmione sztucznie, zaleca się stosowanie specjalnego mleka, które zawiera wszystkie składniki odżywcze i składniki mineralne potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Należy pamiętać, aby mleko nie było zbyt gęste, ponieważ może to prowadzić do problemów ze strony układu trawiennego niemowlaka.

 


Jak karmić niemowlaka butelką?

 

Jak dziecko powinno łapać smoczek?

Dziecko karmione butelką powinno obejmować smoczek tak samo jak pierś – cały, łącznie z podstawą, a nie tylko końcówkę. Wargi powinny być szeroko otwarte (kąt między wargami - rozwarty), oparte o podstawę smoczka, wywinięte na zewnątrz a język ułożony pod smoczkiem.

 

Pozycja do karmienia butelką

 

Prawidłowa pozycja dziecka i butelki pozwala rodzicowi na kontrolę nad wypływem mleka a dziecku ułatwia połykanie i radzenie sobie z tym co z butelki wypływa. Podczas karmienia niemowlaka butelką szczególnie ważne jest utrzymanie odpowiedniej pozycji dziecka w trakcie karmienia. Dziecko powinno leżeć w płaskiej lub lekko ukośnej pozycji, z główką uniesioną nieco do góry. W czasie karmienia należy unikać wstrząsów oraz ruchów, które mogą prowadzić do połykania powietrza.

 

Kontrolowanie kąta nachylenia butelki

Należy kontrolować kąt nachylenia butelki podczas karmienia dziecka. Butelka powinna być ustawiona tak, aby smoczek wypełniony był mlekiem i nie uwalniał powietrza, które mogłoby prowadzić do tworzenia się pęcherzyków powietrza w przewodzie pokarmowym dziecka.

 

Karmienie dziecka na żądanie

Karmienie dziecka butelką najlepiej przeprowadzić na żądanie niemowlaka. Karmienie oznacza, że dziecko jest głodne, dlatego nie powinno się odmawiać jedzenia, gdy dziecko nam to sygnalizuje. Można jednak zbudować rytm karmienia butelką, stopniowo przyzwyczajając maluszka do regularnego jedzenia, np. co trzy, cztery godziny. Takie działanie pomoże w uregulowaniu rytmu dnia oraz zapewni maluszkowi poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

 


Właściwa temperatura mlekaMleko modyfikowane dla niemowląt i dzieci powinno być podawane w temperaturze pokojowej lub lekko ciepłe. Idealna temperatura to około 37 stopni Celsjusza. Można to osiągnąć poprzez włożenie butelki z mlekiem do gorącej wody lub stosując specjalne podgrzewacze do butelek.
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl