12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Zabawa w piasku - korzyści i wpływ na rozwój dziecka
Zabawy w piasku

Zabawa w piasku to jedna z najbardziej popularnych zabaw dziecięcych. Łączy w sobie wiele korzyści dla rozwoju dziecka, od rozwijania wyobraźni i kreatywności po naukę samodzielności i współpracy z innymi. W tym artykule omówimy, dlaczego zabawa w piasku jest tak ważna dla dzieci i jak wpływa na ich rozwój.

 

Zabawy w piasku - korzyści:

  • rozwój sensoryczny dziecka - zabawy w piaskiem oferują dzieciom wiele różnych doznań sensorycznych. Za sprawą piasku dzieci mogą doskonalić następujące zmysły: dotyk, wzrok, słuch i węch. Dzieciaki mogą poczuć piasek na swojej skórze, bawić się gołymi stopami, obserwować jak piasek przesypuje się między palcami, a także słuchać dźwięków wydawanych przez piasek. Dzieje się to, ponieważ piasek jest surowcem o różnorodnej strukturze i konsystencji. Zabawa piaskiem pozwala na wiele zróżnicowanych doświadczeń dla zmysłów oraz wpływa na sensoryczny rozwój dziecka.

 

  • rozwijają sprawność manualną - zabawy piaskiem są świetnym sposobem na rozwijanie sprawności manualnej dziecka. Dzięki tym zabawom, dzieci uczą się precyzji i koordynacji ruchowej. Muszą wykonywać różne czynności, takie jak wylewanie piasku, kopanie dołków, budowanie zamków, korzystając z rąk i palców. Takie czynności wpływają na poprawę precyzji ruchowej dziecka.

 

  • zabawy z piaskiem rozwijają kreatywność i wyobraźnię - zabawy w piasku oferują dziecku nieograniczone możliwości twórcze. Dzieci mogą tworzyć formy i kształty, wymyślać różne scenariusze i kreować swoje małe, wyjątkowe światy. Zabawa w piasku pomaga w rozwijaniu wyobraźni i kreatywności dziecka, a jednocześnie pozwala na ćwiczenie umiejętności planowania i organizowania.

 

  • nauka samodzielności - dzieci bawiące się w piasku uczą się samodzielności. Mogą decydować, co robić i jak to robić. Mogą też bawić się własnym rytmem. Zaś poprzez decyzje, jakie podejmują podczas zabawy w piasku uczą się odpowiedzialności, co będzie przydatne podczas dalszego korzystania z różnych przedmiotów i urządzeń.

 

  • współpraca z innymi - zabawa w piasku sprzyja nawiązywaniu wzajemnych relacji i umiejętności pracy w grupie. Wspólne budowanie domków z piasku lub zakładanie zespołu do kopania dołków, poprawia ogólną atmosferę w grupie dzieci i daje impuls do uczenia się, jak współpracować i jak rozwiązywać problemy w dążeniu do celu.

 

Zabawa w piasku to nie tylko przyjemność dla dzieci, ale również istotny bodziec ich rozwoju. Wpływa na rozwój sensoryczny dziecka, rozwija sprawność manualną, kreatywność, wyobraźnię, naukę samodzielności oraz współpracy z innymi. Ta prosta zabawa może wpłynąć pozytywnie na każde dziecko, a jednocześnie stanowić inspirację na całe spektrum innych zabaw, dzięki którym dzieci lepiej poznają świat. Zabawa w piasku jest zatem jedną z najlepszych, najtańszych i najłatwiejszych aktywności, jakie można zaoferować dziecku.

Łapcie zatem za łopatki i wiaderka do piasku! A my życzymy miłego budowania zamków z piasku:).

 

                   

                                                                                                                                                                                             Liewood

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl