12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Spokojny sen dziecka - jak zapewnić spokojny i bezpieczny sen dziecka?
Spokojny sen dziecka - jak zapewnić spokojny i bezpieczny sen dziecka?

Jak zapewnić spokojny sen dziecka?

 

Spokojny sen dziecka to nie tylko klucz do dobrego samopoczucia pociechy, ale także do jego zdrowia i rozwoju. Niestety, wiele dzieci ma problemy z zasypianiem, budzi się w nocy i nie potrafi wrócić do snu. Istnieją jednak sposoby, które pomogą zapewnić dziecku spokojny i bezpieczny sen.

 

Oto nasze sposoby na spokojny sen dziecka. Koniecznie sprawdź: 

 

Stwórz odpowiednie warunki do spania

 

Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać każdy rodzic jest stworzenie odpowiednich warunków do spania. W pokoju dziecka powinna panować odpowiednia temperatura, powietrze powinno być świeże i czyste, a poziom hałasu - jak najniższy. Dobrą praktyką jest włączenie do snu białego szumu, czyli monotonnego dźwięku, który działa uspokajająco na dziecko. W tej roli świetnie sprawdzi się szumiś - mięciutka przytulanka, wydająca różne rodzaje łagodnego szumu / szmeru lub muzykę, pomagająca dziecku się wyciszyć się i zasnąć.

 

Zadbaj o odpowiedni poziom światła

 

Dzieci potrzebują odpowiedniego światła, aby poczuć się bezpiecznie i komfortowo podczas snu. Niektóre z nich mogą czuć się przytłoczone ciemnością i potrzebują nocnej lampki, podczas gdy inne dzieci potrzebują całkowitego zaciemnienia. Warto pamiętać, że zbyt jasne światło lub jego brak może powodować problemy ze snem. Ważne, aby intensywność oświetlenie lub jego brak dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. 

 

Wyznacz regularny czas na spanie

 

Aby zapewnić spokojny sen maluszka warto wprowadzić regularne pory snu. Wyznacz stałą godzinę kładzenia się do łóżka i budzenia się. Pomaga to ustabilizować cykl snu i powoduje, że dziecko zaczyna czuć się sennie o tej samej porze. Warto też pamiętać, że dzieci potrzebują różnej ilości godzin snu w zależności od wieku, więc dobrze jest przeczytać o tym więcej i dostosować czas snu do wieku dziecka.

 

Wieczorne rytuały - stwórz rytuał przed snem

 

Rytuał przed snem to coś, co pomaga dziecku w schyłkowej fazie dnia i w relaksie. Może to być wieczorna kąpiel, czytanie bajek, rozmowa z rodzicem lub specjalna czynność, która pomaga dziecku zrelaksować się i uspokoić. Przyda się również ulubiona przytulanka, która swą obecnością zabiega o względy maluszka.

Rytuał przed snem pomaga dziecku przejść poziom stresu związany z codziennymi zajęciami i przygotować się do snu.

My szczególnie polecamy wspólne czytanie książek, które poza działaniem wyciszającym daje wiele nieocenionych korzyści. Dziecko nabywa szereg umiejętności, zdobywa wiedzę i rozwija wyobraźnię. To również cudowna okazja do budowania wspólnej więzi z dzieckiem:).  

 

Zadbaj o wygodne łóżko i pościel

 

Dziecko musi czuć się wygodnie i bezpiecznie w swoim łóżeczku. Aby zapewnić maluszkowi spokojny sen zadbaj o to, aby materac był wystarczająco miękki, a pościel lekka i miękka. Warto wybrać pościel z naturalnych materiałów, które są przytulne dla skóry dziecka. Warto wybrać pościel muślinową, bawełnianą lub pościel lnianą. Sprawdź pościel i prześcieradła w Bebe Corp. 

 

Ogranicz korzystanie z elektroniki

 

Telewizor, komputer czy telefon to urządzenia, które powodują pobudzenie w mózgu dziecka i mogą wpływać na jakość snu. Dobrą praktyką jest wyłączenie urządzeń elektronicznych co najmniej godzinę przed snem, aby mózg dziecka miał szansę na uspokojenie się i przejście w stan spoczynku. Te aktywności zastąp wspólnym czytaniem książek, czy wyciszającą rozmową połączoną z przytulaniem).

 

Zwróć uwagę na dietę dziecka

 

Dieta dziecka może mieć wpływ na jakość snu. Aby zadbać o zdrowy sen maluszka warto pilnować, by dziecko jadło kolację o stałej porze. Unikajcie ciężkich, tłustych potraw przed snem. Warto też zrezygnować z jedzenia słodyczy.

 

Zapewnienie dziecku spokojnego i bezpiecznego snu to wyzwanie, które wymaga od rodziców uwagi, troski i ciągłego doskonalenia metod. Istotnym jest obserwowanie zmieniających się potrzeb malucha i dostosowywanie działań do zapotrzebowania maluchów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl