12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Rozszerzanie diety dziecka - jak wprowadzać nowe smaki do diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka - czyli jak wprowadzać nowe smaki do diety dziecka

Niejadek w domu, czyli rozszerzamy dietę niemowlaka

 

Rozszerzanie diety dziecka jest ważnym etapem jego rozwoju. Nie zawsze jednak wprowadzenie nowych smaków do diety dziecka jest łatwym zadaniem. Maluchy bywają wybredne i niechętnie próbują nowych potraw dlatego mamy dla Was kilka podpowiedzi jak zachęcić dziecko do smakowania nowych potraw:

 

1. Zacznijmy od małych kroczków, czyli stopniowe wprowadzanie nowych smaków do jadłospisu dziecka 

Najlepiej wprowadzać nowe smaki stopniowo, zaczynając od małych ilości. Można zacząć od dodania do znanego już dziecku dania niewielkiej ilości nowego składnika. W ten sposób dziecko stopniowo przyzwyczaja się do nowych smaków.

 

2. Kreatywność w kuchni

Warto eksperymentować w kuchni i przygotowywać potrawy w różny sposób. Dziecko może nie lubić dania gotowanego na parze, ale już gotowane na patelni z dodatkiem ziół i przypraw może okazać się dla niego smaczne. Warto też spróbować podać danie w innej formie, np. zblendowane na gładki mus.

 

3. Wprowadzanie nowych smaków w momencie, gdy dziecko jest najbardziej otwarte na nowe doznania

Najlepiej wprowadzać nowe smaki w momencie, gdy dziecko jest najbardziej otwarte na nowe doznania. Można to zrobić np. po drzemce, kiedy dziecko jest wypoczęte i ma więcej energii na eksperymentowanie.

 

4. Wprowadzanie nowych smaków w towarzystwie innych dzieci

Dzieci często chętniej próbują nowych potraw, gdy widzą, że robią to również ich rówieśnicy. Warto więc wprowadzać nowe smaki w towarzystwie innych dzieci, np. podczas wizyty u przyjaciół.

 

5. Wprowadzanie nowych smaków w formie zabawy

Warto wprowadzać nowe smaki w formie zabawy, np. poprzez układanie z jedzenia różnych kształtów lub robienie z niego postaci. Dziecko będzie miało wtedy większą ochotę spróbować nowych potraw.

 

6. Wprowadzanie nowych smaków w towarzystwie ulubionej zabawki

Dziecko często czuje się bezpieczniej w towarzystwie swojej ulubionej zabawki. Warto więc wprowadzać nowe smaki w towarzystwie ulubionej zabawki, co może pomóc dziecku poczuć się bardziej komfortowo i chętniej spróbować nowych potraw.

 

7. Cierpliwość i wytrwałość

Wprowadzanie nowych smaków do diety niemowlęcia wymaga cierpliwości i wytrwałości. Nie należy się zniechęcać, jeśli dziecko nie chce spróbować nowej potrawy za pierwszym razem.

Warto próbować wprowadzać nowe smaki stopniowo i w różnych formach, aż dziecko zacznie je akceptować.

 

Akcesoria do rozszerzenia diety dziecka 

 

Nie zapomnij o akcesoriach do karmienia dziecka. Kolorowe naczynia dla dzieci potrafią zdziałać cuda! Zachęcą malucha do zainteresowania się tym co znajduje się w środku:). Przyjemne kolory i ciekawe kształty umilą maluszkowi posiłek. Sprawią, że dziecko będzie chciało częściej spotykać się z talerzem w kształcie kotka, czy misia oraz jego zawartością.

Sprawdź zatem kolekcję naczyń dla dzieci w sklepie internetowym Bebe Corp. Znajdziesz u nas silikonowe miseczki, talerzyki, kubki niekapki, kubki niewysypki, silikonowe zestawy naczyń, maty obiadowe, łyżeczki silikonowe, zestawy obiadowe, butelki, bidony, zestawy turystyczne i wiele więcej! Po prostu sprawdź:)

 

 Jak rozszerzać dietę dziecka?

 

Rozszerzanie diety malucha wymaga cierpliwości, wytrwałości i kreatywności. Warto eksperymentować w kuchni, wprowadzać nowe smaki stopniowo i w różnych formach, a także wprowadzać je w towarzystwie innych dzieci i ulubionej zabawki. Nie zapomnij też o fajnych naczyniach dla dziecka, dzięki którym posiłek będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Dzięki temu dziecko będzie miało większą ochotę na próbowanie nowych potraw i stopniowo będzie przyzwyczajać się do różnorodnej diety.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl