12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Dzień Dziecka z koniem na kiju
Dzień Dziecka z koniem na kiju

Zastanawiasz się jakie atrakcje przygotować na Dzień Dziecka? Szukasz oryginalnych pomysłów dla grupy dzieciaków i nic nie przychodzi Ci do głowy? Chciałbyś/-łabyś zachwycić małych odbiorców, zorganizować coś, czego jeszcze nie było? Mamy idealną propozycję! Zorganizuj zawody Hobby Horse!

 

Hobby Horsing – co to?

 

Hobby Horsing to popularny w krajach skandynawskich sport odzwierciedlający zawody jeździeckie z tą różnicą, że zamiast jazdy konnej na prawdziwych koniach zawodnicy jeżdżą na zabawkowych koniach na patyku. Rywalizacja polega na pokonaniu toru przeszkód. Zwycięzcy zdobywają nagrody.

Na potrzeby naszych pociech, możemy dowolnie modyfikować zasady, tak aby każdy dobrze się bawił:)

 

Jak zorganizować zawody Hobby Horse?

 

Zacznijmy od miejsca. Możliwości jest wiele - jeśli pogoda będzie sprzyjająca zaproście dzieciaki w plener – może na jakąś uroczą polankę lub do lasu. Wówczas zawody będzie można połączyć, np. z ogniskiem lub piknikiem. Możecie też zorganizować takie zawody na szkolnym podwórku lub boisku. Jeśli pogoda okaże się niezbyt sprzyjająca zawsze możecie przenieść się do sali gimnastycznej, hali sportowej lub po prostu dużej sali.

 

Mamy miejsce. Co dalej? W zawodach Hobby Horse fajne jest to, że możesz przygotować je „na szybko”. Nie musisz dekorować sali, czy obmyślać szeregu reguł. Wystarczy, że przygotujesz kilka koni na kiju i kilka przeszkód. Ustawisz z nich dowolny tor przeszkód oraz oznaczysz miejsce startu i metę. I gotowe! Nawet jeśli nie zdążysz przygotować „profesjonalnych” zawodów z szeregiem reguł i zasad, dzieciaki znakomicie odnajdą się w zabawie.

 

Koń na kiju – zabawy dla dzieci

 

Warto jednak zorganizować zawody na wzór profesjonalnych zawodów sportowych, proponując maluchom kilka dyscyplin, w których będą mogły sprawdzić swoją szybkość, zwinność, czy pomysłowość. Wśród waszych dyscyplin mogą znaleźć się na przykład: pokonanie toru przeszkód na czas, najwyższy skok przez poprzeczkę, najbardziej fantazyjny sposób pokonania toru przeszkód, najlepszy kłus, itp. Wszystko zależy od Waszej inwencji. Tylko koniecznie przygotujcie nagrody dla zwycięzców konkursu:).

 

Zawody Hobby Horse – dodatkowe atrakcje

 

Przy okazji zawodów możecie zorganizować mini festyn ze stoiskami z lemoniadą i domowymi wypiekami oraz zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu, podczas których maluchy będą mogły stworzyć własnego konia na kiju lub stroje dla konia. Nie zapomnijcie o stanowisku do wyplatania warkoczyków dla konia. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie konkursu na najfajniejszą fryzurę dla Hobby Horse, a także konkursu na najbardziej oryginalnego Hobby Horse wykonanego własnoręcznie, czy na najciekawsze przebranie dla konia na patyku.

 

Alternatywny tor przeszkód z koniem na kiju

 

Jeśli zdecydujecie się na zorganizowanie zawodów połączonych z ogniskiem (gdzieś na polanie nieopodal lasku lub w lesie) tradycyjny tor przeszkód (przygotowany na wzór torów z prawdziwych zawodów jeździeckich) można zastąpić jakąś fajną trasą, wytyczoną między drzewami. Możecie zorganizować zabawę na wzór podchodów, podczas której nasz jeździec będzie miał za zadanie dotrzeć do mety. Aby jednak do mety dotrzeć trzeba rozwikłać zagadkę:). Na zakończenie koniecznie ognisko z kiełbaskami oraz konkurs skoków przez przeszkodę:).

 

Turniej rycerski Hobby Horse

 

Inną ciekawą propozycją jest zorganizowanie turnieju rycerskiego. Możecie przygotować kartonowe makiety imitujące mury zamku, aby stworzyć odpowiednią scenerię. Zaproście dzieciaki do wzięcia udziału w turnieju rycerskim lub bitwie na wzór średniowiecznej. Spotkanie można rozpocząć od dekorowania strojów rycerskich, które następnie mali rycerze zaprezentują przed bitwą lub turniejem rycerskim - może w formie pokazu mody rycerskiej? Następnie zaproście maluchy do udziału w bitwie wszech czasów...

 

Po wyczerpującej bitwie przyda się nieco „gorącej” strawy ugotowanej na kociołku nad ogniskiem:), przygotowanej przez małe kucharki podczas warsztatów kulinarnych w plenerze.

 

Dla kogo zabawy z koniem na kiju?

 

Zaproponowane zabawy ucieszą zarówno maluchy w wieku przedszkolnym, jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W przypadku młodszych dzieci, które nie radzą sobie dostatecznie dobrze z pracami ręcznymi można zaproponować warsztaty artystyczne z rodzicami lub dostosować realizację zadania do umiejętności najmłodszych (maluchy mogą skupić się na przykład na fazie końcowej, czyli dekoracji konia, czy stroju). Dla starszaków to doskonała okazja do rozwijania umiejętności artystycznych, czy motorycznych. To również świetny sposób na poznawanie historii (koń na patyku może okazać się doskonałym rekwizytem edukacyjnym) i rozbudzanie pasji.

 

Koń na kiju – prezent dla dziecka na każdą okazję

 

Koń na kiju to świetna zabawka dla 6 - latka, 7-latka, czy 8-latka. Ucieszy młodsze (np. 5-letnie) i starsze dzieci (np. 10-letnie). Doskonale sprawdzi się jako prezent dla dziecka. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje dziecko pokocha Hobby Horse – zacznij od zorganizowania zabawy z wykorzystaniem konika na kiju, np. z okazji Dnia Dziecka. Konia na kiju możesz podarować maluchowi nieco później (gdy miłość zaiskrzy), bowiem koń Hobby Horse będzie doskonałym prezentem na każdą okazję: urodziny, święta, Dzień Dziecka, itd.

 

  

 

            Koń na kiju                    Hobby Horse Astrup               Hobby Horse by Astrup                   Koń na kiju by Astrup

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl