12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Memory dla dzieci - gra pamięciowa, która tworzy wspomnienia
Memory dla dzieci - gra

Gra w memory – gra pamięciowa, która tworzy wspomnienia

 

Wiecie? Tak se myślę, że już trochę stara jestem, bo na myśl o tym żeby napisać Wam trochę na temat dobrodziejstw wynikających z gry w memo na wspominki mnie wzięło:). No cóż tak to już jest z dziećmi urodzonymi w czasach PRL-u, że niektóre zabawki darzą szczególnym sentymentem. Tak też zadziało się ze mną i z memo dla dzieci.

 

Dlaczego akurat ta gra szczególnie zapadła mi w pamięci?

Bo kojarzy mi się z dzieciństwem i pięknymi chwilami, które spędziłam w towarzystwie najlepszej przyjaciółki. Cudownej chłopczycy, która sprawiała, że czułam, że mogę wszystko.

 

Ale wróćmy do memo...

… memory dla dzieci poznałam dzięki Dagmarze, która dostała ten rewelacyjny wynalazek od cioci z Niemiec. Zachwyciły nas piękne grafiki, których nawet teraz nie pamiętam. Pamiętam, że były piękne, mega kolorowe i świetnie wykonane. I tak – zwróciłam na to uwagę już jako dziecko! Zapragnęłam takiego samego, albo w ogóle gry w memory. Ale cóż, mieszkałam w niewielkiej miejscowości. Pani w sklepie zabawowym nawet nie wiedziała czym jest gra w memo.

Odwiedzałam więc, codziennie, Dagmarę, żeby sobie wspólnie pograć. Te chwile pamiętam do dziś i wspominam z ogromnym sentymentem:).

 

Wam również życzę gry, która w przyszłości będzie kojarzyć się z ciepłem, miłością i spokojem, do której będziecie wracać myślami:).

                                                     

                                                     Memo Londji My Jungle

 

 

Memory gra dla dzieci

 

Gra pamięciowa, inaczej memory lub pairs to jedna z pierwszych gier, jakie można zaproponować dziecku. Zasady gry są mega proste. W wersji dla najmłodszych maluchów gra polega na rozpoznawaniu obrazków, poszukując w rozsypance kart dwóch takich samych rysunków. Gry memory dla najmłodszych, dzięki prostym obrazkom np. zwierząt, bajkowych bohaterów, misiów, czy lalek, uczą dziecko rozpoznawać obrazki, ćwiczą koncentrację i pamięć. Dzieciaki polubią memory dla malucha!

Starszym dzieciakom można zaproponować nieco inne zasady gry, o wyższym poziomie trudności. Gra memory dla dwulatka może polegać na łączeniu w pary elementów ze sobą związanych np.: auto i kierownica, pasta i szczoteczka do zębów, krowa i mleko, drzewo i liść, chmura i krople deszczu. Dzięki temu dziecko uczy się kojarzyć ze sobą pewne zjawiska, symbole czy przedmioty. Nieco starszym maluchom można podnieść poprzeczkę. Memory dla 3 latka można urozmaicić w następujący sposób: na jednym elemencie znajdzie się liczba od 1 do 10, na drugim np. 1 słoń, 2 buty, 3 papugi, itd. Dzięki takiej grze maluch z łatwością nauczy się liczyć:).

 

                                                                                                                                                                                        Sprawdź 10 tales memo marki Londji! Rewelacyjna gra pamięciowa z historią Czerwonego Kapturka.

 

Memory to gra, która polega na odnajdywaniu dwóch takich samych kart. Została stworzona w XIX wieku w Pelman Institute w Londynie. W pierwotnej wersji, memory były grą dla dwóch osób, która składała się z 52 lub 54 zwykłych kart. Układało się je w czterech rzędach po 13 kart (przy 52 kartach) lub w sześciu rzędach po 9 kart (54 karty). Każdy uczestnik gry odsłaniał na przemian po dwie karty. Jeśli karty miały taką samą rangę i kolor uznawało się je za parę. Osoba, która odsłoniła parę, zabiera ją ze stołu. Wygrywał gracz z największą ilością zebranych par. Obecnie w memory można grać w pojedynkę, ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość. Częściej jednak gra się we 2 lub więcej osób, np. 3, 4, 5.

Jak grać w memory?

W czasie gry w memory każdy gracz może odsłonić tylko dwie karty. Jeśli są one takie same lub w inny sposób tworzą parę np. tematycznym nawiązaniem, to gracz zabiera je z planszy i odkłada na swoją kupkę. Jeśli karty, które gracz odsłonił nie pasują do siebie, odwraca je z powrotem, pozostawiając w grze. Kolej na kolejnego gracza.

Ważne, aby bacznie obserwować każdy ruch przeciwników. Staraj się zapamiętać jakie karty zostały odsłonięte oraz uważnie śledź ich położenie. Będzie to bardzo przydatne, gdy nadejdzie Twoja kolej. Wygrywa gracz, któremu uda się uzbierać największą liczbę par.

                                                                                                                                                                                                                              Gra w memory dla dzieci Londji Dzikie zwierzęta

 

Czego uczy gra w memo?

 

Poza fajnymi wspomnieniami i wspólnie spędzonym czasem na wartościowej rozrywce gra w memory niesie za sobą korzyści dla rozwoju najmłodszych.

 

Gra memory - korzyści:

  • uczy rywalizacji oraz pomaga radzić sobie z emocjami – podczas gry w memory dziecko oswaja się z uczucie radości z wygranej oraz uczuciem smutku, czy nawet złości w przypadku przegranej;
  • memory rozwija umiejętności społeczne - można w nią grać w dwie, lub więcej osób. Dochodzi zatem do interakcji między uczestnikami zabawy:);
  • dziecko uczy się przestrzegać zasad wynikających z zasad gry (co w przyszłości przeniesie się na umiejętność dostosowania się do regół i zasad panujących w różnych miejscach);
  • wyrabia cierpliwość – choć czasem przychodzi to z trudem – trzeba wyczekać na swoją kolej:);
  • ćwiczy pamięć, koncentrację i spostrzegawczość - to zdecydowanie największa zaleta gier typu memory. Trening pamięci przyda się każdemu, niezależnie od wieku. Dlatego polecamy memo dla maluchów, uczniów, a nawet seniorów;
  • memory dla dzieci poprawia refleks, małą motorykę, koordynację ręka–oko;
  • gry memory to świetny sposób na rodzinny relaks - nie mają wymagających skupienia zasad, nie trzeba też poznawać instrukcji. Są idealną grą dla wszystkich grup wiekowych i na każdą sytuację. Sprawdzą się podczas wspólnych jesiennych i zimowych wieczorów, na grillu u cioci, na wyjeździe, na placu zabaw w przerwie między intensywnymi figlami, w poczekalni do lekarza, czy podczas wizyty u dziadków. Wystarczy wyjąć pudełko, jednym zdaniem przedstawić graczom zasady gry i zaczynamy!

 

Szukasz ciekawych gier pamięciowych dla dziecka? Koniecznie sprawdź gry dla dzieci w sklepie internetowym Bebe Corp.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl