12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Zawody jeździeckie na niby, czyli Hobby horsing

Koń na kiju, czyli hobby horse revolution

 

Braliście kiedyś udział w zawodach jeździeckich? A takich zawodach jeździeckich "na niby"? Otóż zapraszam Was do miejsca, gdzie Hobby horsing, czyli właśnie zawody jeździeckie "na niby" są dyscypliną sportową. Tak, tak! Dobrze czytacie!

W państwach skandynawskich rozwinął się szczególny rodzaj sportu, który skandynawskie dziewczęta wprost pokochały - Hobby Horse. Dziewczyny pilnie trenują, rywalizują, zdobywają mistrzowskie tytuły.

Rywalizacja odbywa się w 4 kategoriach: skoki przez przeszkody, ujeżdżanie, cross (czyli skoki przez przeszkody w terenie, np. kłody drewna, rowy, itp.) oraz western. W skokach przez przeszkody zawodnicy skaczą do imponujących wysokości - nawet 120-130 cm!

Ta oryginalna dyscyplina sportu może wywoływać uśmiech na twarzy, lecz dla skandynawskich dzieci/młodzieży to coś więcej niż sport. To pasja, która wymaga ogromnej wytrwałości i siły charakteru. Bywa bowiem, że nie łatwo jest się zaangażować w sport często jeszcze niezrozumiały dla ogółu, łatwy do wyśmiania. W ciekawy sposób tę niezwykłą pasję, trudy z nią związane, ale przede wszystkim jej wyjątkowość, obrazuje dokument pt. "Hobbyhorse Revolution" reżyserii Selmy Vilhunen. Zachęcam do obejrzenia:).

Zerknijcie też na linki zamieszczone poniżej i zobaczcie jak wyglądają zawody Hobby Horse w realu:)

https://www.youtube.com/watch?v=PAY-ZskKiXA

https://www.youtube.com/watch?v=2JTB7m_VRzs

 

 

Pasja ożywiająca pluszaki na kiju, dając im duszę, to idealny sposób nie tylko na szlifowanie umiejętności "jeździeckich", ale przede wszystkim świetny sposób na zabawę wspierającą rozwój sensoryczno-ruchowy najmłodszych. To też doskonały sposób na budowę wrażliwości dzieci oraz kształtowanie ich charakteru. Patrząc na urocze konie na kiju dostrzegam ogrom możliwości, jakie daje zabawa nimi. Widzicie jak Wasze dziecko codziennie opiekuje się swoim koniem. Troszczy się o niego, karmi, przytula, po czym bierze udział w treningach, dzielnie przygotowując się do zawodów, aż w końcu zdobywa wymarzony mistrzowski tytuł. Czyż nie brzmi dumnie?

 

 

 

Photo by niezaprzeczalnie cudowną @me_myself_and_em w towarzystwie głównego bohatera opowieści - konia na kiju by Astrup.

Do bliższego zapoznania się z niezwykłym światem hobby horse  stworzonym przez markę by ASTRUP zapraszam tutaj:).

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl