12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Lalka Miniland - nowy wymiar zabawy lalkami
Lalka Miniland - dlaczego warto?

 

 

Lalka Miniland i jej rola w rozwoju społeczno–emocjonalnym najmłodszych

 

Nie od dziś wiadomo, że zabawa lalkami rozwija szereg umiejętności dzieciaków oraz oddziaływuje na ich wyobraźnię i kreatywność. Przez wiele lat utrzymywał się stereotyp, że lalka to zabawka przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek. Lalki utrwalały panujące w społeczeństwie wzorce zachowań, przygotowując młodą damę do pełnienia „odpowiedniej” roli społecznej. Dziewczynki, zgodnie z przyjętymi wzorcami zachowań miały być opiekuńcze, łagodne i troskliwie, zaś zabawa lalkami miała przygotowywać je do macierzyństwa. Z kolei zabawki ułatwiające zabawę w dom, czyli miniaturowe kuchnie, piekarniki, naczynia do zabawy, deski do prasowania, suszarki, mopy, odkurzacze, itp., przygotowywały dziewczynki do roli gospodyni domowej. Oczywiście zabawa ta byłaby totalnie ok, gdyby po drugiej stronie tej wyliczanki nie znajdowały się zabawy przeznaczone wyłącznie dla chłopców. Tutaj swoje pasje odkrywali przyszli mechanicy, rajdowcy, majsterkowicze, budowniczy, itp. Takie podejście ograniczało potencjał małych towarzysz zabawy do ściśle określonych ról społecznych i narzucało pewne zachowania i role społeczne. Nie było miejsca dla silnych dziewczyn i opiekuńczych chłopców.Lalka dla dziecka – zmiana paradygmatuDziś zmieniło się bardzo wiele. Przede wszystkim dostrzegliśmy rolę zabawy w kształtowaniu postaw młodego człowieka oraz odkryliśmy jej wpływ na rozwój emocjonalno-społeczny najmłodszych. Istotną rolę w kreowaniu wielopoziomowego podejścia do zabawy lalkami odegrała marka Miniland.

Marka ta stworzyła wyjątkowe lalki – lalki Miniland. Pachnąca lalka Miniland to swoista rewolucja w podejściu do zabawy i kształtowania inteligencji emocjonalnej oraz wzorów zachowań. Lalka ta łamie stereotypy (utrwalone przez starsze wzorce wychowawcze) i skupia się na rozwoju społeczno-emocjonalnym dziecka, zachęcając do zabawy zarówno chłopców, jak i dziewczynki:).

Twórcy lalek Miniland poszli o krok dalej. Poza odejściem od utartych stereotypów wychowawczych, starają się ukształtować społeczeństwo osób ciekawych świata, dostrzegających i szanujących odmienność i zróżnicowanie. Dlatego stworzyli lalki zróżnicowane pod względem koloru oraz cech fizjologicznych.


                                

 

Lalka bobas – czego uczy?Winylowa lalka o zapachu wanilii, dzięki swym unikatowym cechom, uczy dzieci jak być bardziej otwartym na odmienności oraz bardziej tolerancyjnym wobec różnorodności. Promuje akceptację ludzi dowolnej rasy, płci, czy ludzi o odmiennych cechach. Zabawa lalką Miniland uczy współistnienia i integracji z grupami o odmiennych cechach, kształtując w ten sposób nowe, bardziej tolerancyjne wzorce postaw i zachowań.

Żyjemy w świecie pełnym kolorów, w którym różnorodność jest stałą rzeczywistością. Kolor skóry lub cechy danej osoby niekoniecznie muszą być związane z narodowością lub obszarem geograficznym, ale aby nieco uprościć nomenklaturę marka Miniland odnosi się do 4 ras: kaukaskiej, latynoskiej, azjatyckiej lub afrykańskiej (traktując je jako korzenie, z których się wywodzimy i które nadały nam pewne cechy).

Dlatego wśród lalek Miniland znajdziesz lalkę Europejkę, lalkę Azjatkę, lalkę Hiszpankę, lalkę Afroamerykankę, lalkę Aborygenkę, lalkę Afrykankę, które różnią się się od siebie kolorem skóry, kolorem oczu, długością, kolorem i strukturą włosów, a także płcią. Ostatnia cecha to znakomita okazja do poznania fizjologii człowieka oraz anatomicznych różnic między chłopcem, a dziewczynką. Marka wyróżnia również inne cechy, świadczące o odmienności, dlatego w ofercie Miniland znajdziesz lalkę z implantem ślimakowym oraz lalkę w okularach, które pomogą maluchom dostrzec jak bardzo się różnimy i, że te różnice są ok.Lalka Miniland – idealny prezent dla dzieckaLalka anatomiczna Miniland to znakomity pomysł na prezent dla dziecka. Sprawdzi się zarówno jako prezent dla dwulatka, prezent dla czterolatka, jak i prezent dla sześciolatka. Poza swą podstawową funkcją, którą jest zapewnienie atrakcyjnej zabawy, to idealna okazja do rozwinięcia umiejętności i wiedzy dziecka. Lalka marki Miniland to znakomite narzędzie do nauki SEL (społeczno-emocjonalnego uczenia się), do rozwijania kompetencji społecznych oraz kreatywności poprzez swobodną zabawę.

                                

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl