12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Wiatr we włosach, czyli jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze
Wiatr we włosach, czyli jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze

Początek sezonu wiosna/lato sprzyja refleksjom na temat wszelkich sportów i aktywności na świeżym powietrzu. Nieco stęsknieni za delikatnym powiewem wiatru, blaskiem słońca oraz popołudniowymi spacerami z chęcią wracamy do corocznego tematu aktywności dla dzieci na świeżym powietrzu. Rokrocznie o tej porze rozważamy co wybrać: jeździk, rower biegowy, rowerek trójkołowy, rower z drążkiem, rower z pomocniczymi kółkami, a może hulajnogę? Nikt nie zadaje sobie pytania czy warto, bo powszechnie wiadomo, że warto:). W zasadzie pozostaje jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki wybór będzie odpowiedni dla mojego dziecka i jego predyspozycji? Odpowiedź zależna jest głównie od obserwacji malucha, poziomu jego rozwoju i potrzeb.

W poprzednim artykule zajęliśmy się tematem kultowego pojazdu zwanego rowerem. Dlatego dziś, dla równowagi, przedstawiamy sylwetkę innej fajnej bryki dla najmłodszych. Drodzy Państwo! Hulajnoga dla dzieci – czy warto?

 

Jazda na hulajnodze - zalety

 

No jasne, że warto! (jak każdą aktywność, która ruch u dziecka generuje - inny niż poruszanie kciukami przyklejonymi do pada). Ale tak jeszcze dla zasady przypomnimy o atrybutach hulajnogi, czyniących ją nabytkiem szczególnie cennym dla rozwoju pociechy.

A zatem! Jazda na hulajnodze stanowi znakomity sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej – niezależnie od wieku. I choć kojarzy się z aktywnością przeznaczoną dla młodszych dzieci, to cieszy się równie dużym uznaniem wśród starszych dzieci i dorosłych. Hulajnoga dziecięca ćwiczy zmysł równowagi. Przygotowuje maluchy do nauki jazdy na rowerze oraz kształtuje zdolność oceny odległości i omijania pojawiających się na drodze przeszkód. Pozwala również rozwijać zdolność kontroli nad własnym ciałem. Jazda na hulajnodze poprawia sprawność, zwinność oraz rozwija zmysł koncentracji.

 

Kiedy rozpocząć naukę jazdy na hulajnodze?

 

Wyznacznikiem jest tutaj umiejętność chodzenia - jeśli dziecko opanowało zdolność poruszania się na własnych nogach, i można rzec, pomyka w temacie możesz zacząć uczyć je jazdy na hulajnodze. Najczęściej maluch jest przygotowany do nabywania tej umiejętności około 2 roku życia. Nie jest to jednak regułą. Niektóre maluchy po prostu nie są zainteresowane tą aktywnością. Dlatego ważne, aby obserwować malucha i jego zainteresowania.

 

Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

 

Przygodę z pierwszą hulajnogę dziecięcą warto rozpocząć od hulajnogi z trzema kołamiHulajnoga trójkołowa zapewnia lepszą stabilizację, co jest szczególnie cenne podczas pierwszych prób utrzymania równowagi. Jest to rozwiązanie bezpieczniejsze niż w przypadku klasycznej dwukołowej hulajnogi, sprzyjające opanowaniu przez maluchy umiejętności jazdy na hulajnodze. Starsze dzieci, po nabyciu szlifów w jeździe na jednośladzie z chęcią przesiądą się na hulajnogę dwukołową, którą będą śmigać niemalże wyczynowo:).

 

Jak nauczyć dziecko jeździć na hulajnodze?

 

Zacznijmy od akcesoriów do nauki jazdy, które zapewnią maluszkowi bezpieczeństwo podczas jazdy. Załóż pociesze kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Wybierzcie te akcesoria wspólnie. To zachęci malucha do nowej aktywności oraz sprawi mu frajdę.

Jak powinna przebiegać lekcja jazdy na hulajnodze? Zacznijmy od czegoś prostego, co sprawi, że maluch oswoi się z nowym pojazdem – złap za kierownicę i ciągnij hulajnogę z maluchem stojącym na niej. Staraj się asekurować dziecko. Gdy maluch zaprzyjaźni się z nowym pojazdem pokaż mu jak ma stawiać nogę, aby wprawić pojazd w ruch. Następnie przyglądaj się jak szybko szkrab przyswoił nowe umiejętności:)

 

                                               

                                                                                                                                                                                                           hulajnoga Banwood

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl