12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Let's go outside! Hobby Horsing, czyli w co się bawić na podwórku
Let's go outside, czyli w co się bawić na podwórku

W co się bawić wiosną?

 

Nadchodzi długo-oczekiwana wiosna – czas spacerów, wycieczek, ognisk, długich godzin spędzonych na zabawie na świeżym powietrzu. Po przerwie zimowej dzieci z chęcią wrócą do klasycznych zabaw. Podwórka na powrót będą wypełnione gwarem. Chodniki nabiorą koloru od kredy. Będzie słychać śmiech, gdy ktoś skusi w klasy. Wrócimy do wycieczek rowerowych i zabawy w berka. Jednak dzieciaki szybko się nudzą, a nam dorosłym niejednokrotnie brakuje pomysłów na to, czym je zająć na dłużej.

Jednocześnie wiemy jak istotny dla rozwoju dziecka jest ruch.

Stymuluje on pracę i rozwój mózgu. Pobudza dojrzewanie układu nerwowego, mobilizuje układ krążeniowo-naczyniowy oraz korzystnie wpływa na układ oddechowy. Dziecko nabywa odporności organizmu. Aktywność fizyczna może być świetnym lekarstwem na rozmaite schorzenia, w tym otyłość czy wady postawy. Dla dziecka jest źródłem olbrzymiej satysfakcji i radości. Dlatego warto poszukiwać nowych aktywności, które zachęcą dzieci do rozwijania umiejętności ruchowych. Naprzeciw spieszą Hobby Horse!

 

Co to jest Hobby Horsing?

 

Hobby Horsing wywodzi się ze Skandynawii. Jest odzwierciedleniem zawodów jeździeckich, z tym że uczestnicy "jeżdżą" na kukiełkach - koniach na kiju. Hobby Horsing jest pełnoprawną dyscypliną sportu. Organizowane są zawody. Obowiązują tu zasady i punktacja, a rywalizacja jest zacięta:)

 

Hobby Horsing - dla kogo?

 

Sport ten zdobył szerokie grono zwolenników. Należą do nich głównie dzieci. Hobby Horsing przypadł do gustu szczególnie dziewczynkom w wieku od 10 do 13 lat. W Finlandii oficjalne zawody przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 18 lat.

 

Hobby Horsing - sport - na czym polega?

 

Zadaniem zawodników jest pokonanie toru przeszkód o różnym stopniu trudności trzymając między nogami konia na kiju (drążek, z nasadzoną końską głową)Zawodnik pełni rolę dżokeja i konia jednocześnie.

Turnieje na wzór prawdziwych zawodów jeździeckich (zawody sportowe, skoki przez przeszkody i wyścigi) wymagają od zawodników kreatywności, uczą pracy zespołowej, organizacji, planowania, a przede wszystkim wspierają rozwój ruchowy uczestników. Jest to ciekawa, dość nietuzinkowa forma spędzenia wolnego czasu na powietrzu lub pod dachem.

 

Zawody Hobby Horsing - na czym polegają?

 

Uczestnicy rywalizują ze sobą w 4 kategoriach:

 • skoki przez przeszkody (sięgające nawet do 130 cm);

 • ujeżdżanie - opanowanie figur jeździeckich, takich jak m.in. pasaż, piruet, renwers czy piaf;

 • cross, czyli przeskakiwanie naturalnych przeszkód;

 • western.

 

Hobby Horse – zabawa dla młodszych dzieci, zabawy ruchowe, zabawy w odgrywanie ról

 

Nie ograniczaj jednak konia na kiju do dyscypliny sportu, polegającej na rywalizacji i kojarzonej jedynie z zawodami jeździeckimi.

Zabawa z koniem na patyku daje niesamowitą przestrzeń dla rozwoju dziecka. Zacznijmy od samego konia na kiju. Głowa konia na patyku to znakomity sposób na pobudzenie kreatywności dziecka i rozwój zdolności manualnych. To godziny spędzone na stworzeniu konia na kiju DIY w towarzystwie grupy rówieśników lub wspólnie z rodzicami. Jeśli zdecydujecie się na stworzenie takiego konia z przyjaciółmi, będzie to przestrzeń na budowę relacji z rówieśnikami, wymianę akcesoriów dla konia oraz pomysłów na jego wykonanie.

Oczywiście nie każdy musi tworzyć konia od podstaw. Dlatego spieszymy z propozycją konia na kiju marki by Astrup. Nasi mali przyjaciele już czekają na Was w Bebe Corp:)

Ok. Mamy konia. Co dalej? Dalej zabawa w odgrywanie ról i długie godziny spędzone na zabawie w opiekowanie się pupilem. Nadajcie mu imię. Zadbajcie o domek dla niego. Może to być stajnia dla konia. Może trochę siana? Przydadzą się akcesoria dla konia i akcesoria do jego pielęgnacji. Dobrze jest odpowiednio pielęgnować końską grzywę. Żeby nasz koń wyglądał nieprzeciętnie warto poświęcić trochę czasu na zrobienie mu warkoczyków. Nie zapomnijmy też o małym dżokeju. Powinien mieć kask jeździecki i odpowiedni strój:). Tak przygotowany dżokej może zabrać się za trening, by po stosownym okresie przygotowań mógł wziąć udział w wymarzonych zawodach. Zawsze też możesz przenieść się wyobraźnią do średniowiecznego zamku, gdzie rycerze w zbrojach i hełmach, uzbrojeni w tarczę i lancę, stoczą konny pojedynek o rękę księżniczki.

Hobby Horse może być wykorzystany na wiele sposobów. To też świetny sposób na uatrakcyjnienie codziennych ćwiczeń ruchowych – można zorganizować prostą zabawę w skoki przez przeszkodę (podnosząc stopniowo poprzeczkę) – świetna zabawa gwarantowana, a do zawodów wystarczy jeden koń na kiju i jedna przeszkoda:)

Jak widzisz otwiera się przed Wami kreatywny świat, w którym ogranicza Was jedynie wyobraźnia:)

 

                                                     

 

Zabawa z kukiełkowym koniem - korzyści:

 

 • rozwija kreatywność i zdolności manualne;

 • rozwija umiejętności społeczne;

 • wspiera budowę relacji koleżeńskich;

 • rozwija wyobraźnię;

 • rozwija empatię;

 • umożliwia zdobywanie wiedzy o koniach;

 • poprawia kondycję i wzmacnia sprawność fizyczną;

 • inspiruje do uprawiania prawdziwego jeździectwa;

 • pomaga spełniać marzenia o dosiadaniu wymarzonego konia.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl