12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Stroje karnawałowe dla dzieci, czyli jak przygotować się na niezapomniany bal karnawałowy
Stroje karnawałowe dla dzieci

Karnawał, zapusty – to, zgodnie z definicją, okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, z łaciny: carnem levāre ("mięso usuwać") bądź caro, vale ("żegnaj mięso"). Pokrewne nazwy to starowłoskie carasciale, z łaciny carnem laxāre, rumuńskie cârneleagă z carnem ligat oraz hiszpańskie carnestolendas z caro tollenda. Wszystkie oznaczały pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się wielkim postem. Inna etymologia tej nazwy każe szukać jej źródeł w łac. carrus navalis wóz w kształcie okrętu, który uczestniczył w procesji świątecznej ku czci bogini Izydy, a później Dionizosa w starożytnym Rzymie. W polskiej kulturze ludowej powstały zwyczaje zapustne do których należały przebieranie się, tworzenie kukły, tańce i piosenki.

 

Pomysł na strój karnawałowy dla dziecka

Dziś karnawał kojarzy się głównie z fajną zabawą w gronie przyjaciół. Maluchy wprost czekają na magiczny czas balów karnawałowych, podczas których przeobrażą się na przykład w ulubione postaci z bajek. Zanim jednak wpadną w wir zabaw karnawałowych pochłonie je wybór odpowiedniego stroju. Ten z kolei nie należy do prostych. Ogrom możliwości sprawia, że na wybór stroju potrzebne są niejednokrotnie długie godziny. Zacznijmy od decyzji kim chcę zostać w tym wyjątkowym dniu? Księżniczką, biedronką, ślimakiem, piratem, policjantem, wróżką, strażakiem, potworem, a może grzybkiem? Możliwości jest wiele. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia:).

 

Strój karnawałowy DIY, czy gotowy?

Mega zabiegani rodzice mogą kupić gotowe przebranie karnawałowe, które z pewnością wykorzystają na wiele sposobów. W ofercie marek Meri Meri, by Astrup oraz Maileg znajdziesz nietuzinkowe i zdecydowanie niepowtarzalne przebrania karnawałowe, które zachwycą nawet najbardziej wymagalącego młodego człowieka. My jednak zachęcamy do samodzielnego tworzenia strojów. Stworzenie stroju karnawałowego DIY to przecież świetny sposób na wspólny czas z dzieckiem!


Przebrania dla dzieci na karnawał - znaczenie dla rozwoju dziecka

Czas poświęcony na wybór odpowiedniej stylówki oraz przygotowanie idealnego przebrania to doskonały sposób na budowę więzi z dzieckiem. To również znakomita propozycja aktywności wspierającej kreatywność i wyobraźnię malucha. Ponadto dziecko nabywa wyczucia stylu i kreuje własny gust. To również znakomity trening umiejętności społecznych najmłodszych. Przygotowanie stroju inicjuje bowiem zabawę w odgrywanie ról, która jest okazją do ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych oraz umiejętności „odnajdowania się” w różnorodnych sytuacjach społecznych.

 

Za co przebrać dziecko na karnawał?

Wyszperaliśmy kilka fajnych, nietuzinkowych propozycji, które z pewnością Was zachwycą. Pobudzą kreatywność i wyobraźnię najmłodszych oraz staną się inspiracją do zabaw karnawałowych. Zobaczcie sami!


Nas szczególnie zachwyciły propozycje odkryte na mermagblog.com. Sami spójrzcie. Proste, a zarazem zachwycające:)

 

 

Na https://deavita.fr/deco-de-fete/fete-halloween/deguisement-halloween-enfant-idees/ odkryliśmy z kolei mega zawrotną propozycję przebrania. Na stronie znajdziecie instrukcję jak zrobić taki fajny strój na karnawał dla dziecka.

Jeśli zaś Wasz maluch chciałby na jeden dzień stać się muchomorkiem... 

... zapraszamy tutaj: https://woodlarkblog.com/diy-no-sew-mushroom-toadstool-costume/ - znajdziecie tu przepis na to jak stać się bajkowym muchomorem w 7 krokach:)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl