12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Zabawa w odgrywanie ról
Zabawa w odgrywanie ról
Wyobraźnia młodego człowieka nie zna granic i jest w stanie sprawić, że stanie się wymarzoną postacią ze snów lub bajek. Magia drzemiąca w dziecku pozwala mu na wcielenie się w rolę dzielnego rycerza, pokonującego płonące przeszkody na swoim rumaku. Dzięki niej może stać się chirurgiem wykonującym skomplikowaną operację, kierowcą rajdowym wkraczającym na ostry zakręt, a także gospodynią przyrządzającą przepyszne posiłki. Moc zabawy w odgrywanie fikcyjnych lub rzeczywistych postaci sprawia, że Twoja pociecha rozwija różnorodne umiejętności i zachowania społeczne. Poznaj inne zalety płynące z takiej formy rozrywki i wprowadź ją do codziennej rutyny malucha!

Na czym polega zabawa w odgrywanie ról?

Zabawa w wcielanie się w różne role - księżniczki, lekarza, ekspedientki w sklepie, opiekunki dla dziecka – to prosty sposób na pobudzenie wyobraźni i eskalację pozytywnych zalet charakteru u pociechy. Można przeprowadzić ją bez niczego, ale przydatne okazują się gadżety, które odnoszą się do czynności wykonywanych przez odgrywaną postać. Jeżeli chcesz zapewnić swojej pociesze idealne warunki do rozwoju kreatywności, umiejętności komunikacyjnych i społecznych wybierz produkty dostępne w naszym sklepie – zabawkowe kuchenki, warsztat z narzędziami, wózki dla lalek, konie na biegunach i wiele innych!

Wcielanie się w różne role a rozwój dziecka

Odgrywanie postaci niesie ze sobą wiele korzyści i zalet dla rozwoju różnorodnych umiejętności. Do najważniejszych należy nauka funkcjonowania w społeczeństwie i rozwój kompetencji międzyludzkich. Wcielanie się w bajkowego bohatera lub przedstawiciela wybranego zawodu może pomóc w usamodzielnieniu malucha, nauce współpracy z innymi dziećmi, a także w zrozumieniu pewnych zasad społecznych obowiązujących na świecie.

Pozostałe zalety zabawy w odgrywanie ról dla dziecka

Oczywiście umiejętności społeczne to nie jedyne zachowania, których nauczy się Twój maluch podczas wcielania się w rozmaite postaci. Do pozostałych zalet takiej rozrywki należą:
  • pobudzenie fantazji i kreatywności,
  • rozładowywanie pozytywnych i negatywnych emocji,
  • zapoznawanie i oswajanie pociechy z codziennymi wyzwaniami życiowymi,
  • poznawanie nowych zawodów i funkcji społecznych,
  • możliwość poznania potrzeb i uczuć swojego malucha oraz lepszego reagowania na nie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl