12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Puzzle i układanki - ich wpływ na rozwój dziecka
Puzzle i układanki - ich wpływ na rozwój dziecka

O progres intelektualny i kształtowanie charakteru u maluszka warto zadbać od najmłodszych lat poprzez różne aktywności i zabawy, angażujące dziecko do odkrywania świata. Proces ten można przeprowadzić za pomocą prostych i ogólnodostępnych gadżetów takich jak puzzle oraz układanki, które skłaniają pociechę do kreatywnego i logicznego myślenia. W jaki sposób wpływają one na rozwój malucha i dlaczego warto wykorzystać je do wspólnej zabawy?

Czego uczy układanie puzzli? Poznaj korzyści, płynące z tej prostej zabawy!

Puzzle to bardziej lub mniej skomplikowane zabawki składające się z części o różnych kształtach, które razem tworzą jednolitą całość w postaci przepięknych obrazków lub kolorowych wzorów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele łamigłówek, które umożliwiają nie tylko świetną zabawę, ale także rozwój intelektualny i emocjonalny pociechy na różnych płaszczyznach. Warto zatem uwzględnić je w pierwszych etapach poznawania świata ze względu na takie korzyści, jak:

  • możliwość poznawania różnych kształtów i kolorów,
  • nauka skupienia, wyciszenia i cierpliwości,
  • pozytywny wpływ na pamięć i utrwalanie zaobserwowanych schematów.

Jak puzzle i układanki wpływają na rozwój dziecka?

Wpływ puzzli i układanek na rozwój dziecka jest często niedoceniany przez rodziców, wybierających pierwsze zabawki dla swoich maluchów. Naszym zdaniem warto jednak rozważyć zakup takich gadżetów progresywnych i wspólnie zasiąść do zabawy z dzieckiem. Wieloczęściowe łamigłówki wpływają bowiem nie tylko na rozwój poznawczy i intelektualny, ale również na ukształtowanie prawidłowego chwytu i motoryki małej u najmłodszych pociech. Ponadto stymulują ośrodek mózgu odpowiadający za rozpoznawanie kształtów, logiczne myślenie oraz koncentrację.

Jakie układanki dla dziecka wybrać na początek jego drogi poznawczej?

Wybierając pierwsze łamigłówki dla pociechy skup się na tym, aby na początku składały się z małej liczby części, a dopiero później z coraz mniejszych elementów. Stawiaj na proste wzory, dzięki którym Twoja pociecha będzie mogła uczyć się łączenia poszczególnych kształtów, aby z czasem wspólnie oddawać się tej zabawie!
W ofercie sklepu bebecorp znajdziesz wiele propozycji gadżetów progresywnych dla maluchów na różnym etapie rozwoju z różnorodnymi ilustracjami, zachęcającymi do rekreacji całej rodziny!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl