12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Spacer z niemowlakiem

Spacer z niemowlakiem

Popołudniowe spacerki to chwile wspólnego relaksu, które na zawsze pozostaną w Waszej pamięci. Nie mają one jednak jedynie znaczenia sentymentalnego. To również ważny element rozwoju dziecka i troski o jego zdrowie.

 

Dlaczego warto chodzić na spacer z dzieckiem?

Spacer z niemowlakiem to przede wszystkim trening dla układu immunologicznego dziecka – w trakcie spaceru organizm maluszka hartuje się oraz uczy się radzić sobie w różnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu dziecko zwiększa swoją odporność.

Spacerek zapewnia również porządną dawkę tlenu, usprawnia krążenie i wspiera prawidłową pracę wszystkich organów. Ponadto w trakcie spaceru dostarczamy organizmowi witaminę D, której potrzebujemy, aby pomóc organizmowi wchłonąć wapń i fosforany - minerały niezbędne dla budowy zdrowych kości, zębów i mięśni. Niedobór witaminy D u dzieci może prowadzić do krzywicy. U dorosłych zaś może doprowadzić do osteomalacji (zaburzenia prowadzącego do zwiększonej łamliwości kości). Zaburzeniom tym można zapobiec właśnie dzięki spacerkom:).

 

Przejażdżka wózkiem działa na maluszka kojąco. Dlatego w pierwszych miesiącach życia niemowlę przesypia większość spacerów. Spacerek odpręża i relaksuje również mamę. Gdy maluszek trochę podrośnie i zacznie obserwować otoczenie, każde wyjście z domu będzie dla was obojga nie tylko formą relaksu, lecz także ćwiczeniem zmysłów. Podczas spaceru dziecko będzie poznawać świat, nauczy się nowych słów i rozwinie swoje umiejętności. Mama z dumą będzie patrzeć, jak maluszek się rozwija.

 

Kiedy pierwszy spacer z noworodkiem?

 

Gdy dziecko urodziło się:

  • wiosną lub latem - jeśli maluszkowi nic nie dolega, a pogoda jest sprzyjająca, pierwszy spacer może odbyć się po 3-4 dni od narodzin.

  • w drugiej połowie roku, a więc jesienią czy zimą - należy poczekać tydzień lub dwa, zanim zabierzesz niemowlę na spacer.

    Oczywiście rodzice powinni zaufać przede wszystkim swojej własnej intuicji. Jeśli uznają, że ich maluch jest gotowy na pierwsze wyjście wcześniej – powinni tak zrobić.

 

Werandowanie noworodka

Do pierwszego spaceru warto się szczególnie przygotować. Pomoże w tym werandowanie. Zanim wybierzemy się z maleństwem na pierwszy spacer, dobrze jest najpierw zastosować werandowanie. Chodzi o to, by dziecko nieco się zaaklimatyzowało w nowym środowisku. Na czym to polega? Werandowanie jest szczególnie polecane zimą. Trzeba ubrać dziecko jak na spacer, położyć w wózku, a ten umieścić blisko otwartego okna. Kolejny krok to wystawianie wózka na balkon. Na jak długo? Metodę można rozpocząć od 10 minut i stopniowo wydłużać czas do 30. Warto powtarzać ten zabieg nawet kilka razy dziennie.

Werandowanie nie jest konieczne. Bywa jednak dobrym rozwiązaniem dla tych mam, które długo dochodzą do siebie w połogu. Ostatnie dni ciąży i trudy porodu zwykle osłabiają naszą formę fizyczną. Możemy czuć osłabienie, ból oraz mieć obawy, czy damy sobie radę z wózkiem podczas pierwszego spacerku. Kilka dni takiego próbnego wyjścia na dwór w domowych warunkach może być łagodnym startem w nasze nowe życie z maleństwem u boku.

 

Jak długi spacer z niemowlakiem?

Pierwszy spacer z noworodkiem nie powinien trwać dłużej niż 30 minut – szczególnie gdy jest mróz. Każdy następny spacer – wydłużamy:)

Warto pamiętać:

Latem noworodek nie powinien pozostawać długo na słońcu. Nie poleca się spacerowania między godziną 11, a 16. Zimą natomiast to najlepsza pora na spacer, bowiem temperatura powietrza jest wówczas najwyższa.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl