12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

BLW - rozszerzanie diety dziecka
BLW - rozszerzanie diety dziecka

Żywienie maluszka wymaga cierpliwości i stałego poszerzania wiedzy przez rodziców. Nowy organizm inaczej przyswaja posiłki, dlatego tak ważne jest prawidłowe rozszerzanie diety dziecka. Istnieje wiele szkół, które mówią o tym w jaki sposób przyzwyczaić pociechę do stałych dań w kawałkach, a wśród nich znajduje się coraz popularniejsza metoda BLW. Co kryje się pod tą nazwą? W jakim stopniu technika ta wpływa na poznawanie przez malucha nowych smaków i faktur? Poznaj BLW razem z nami!

Czym w ogóle jest BLW i komu się sprawdzi?

Pod tym tajemniczym skrótem kryje się nic innego, jak “Bobas Lubi Wybór”. Ale co to właściwie oznacza? W myśl tej metody to dziecko przejmuje kontrolę nad tym, co je, a rodzice bacznie je obserwują, przyrządzając pierwsze stałe posiłki w diecie maluszka. Jest to sposób na rozszerzenie żywienia pociech od 7-miesiąca życia, który opiera się na podawaniu wyłącznie jedzenia w kawałkach o różnej konsystencji. Takie podejście pomaga brzdącowi w edukacji żywieniowej i jest najlepszym rozwiązaniem dla rodzin, którym zależy na jak najbardziej holistycznym rozwoju dziecka. Sprawdzi się wśród cierpliwych rodziców, którzy chcą nauczyć pociechy samodzielności i wykorzystywania wszystkich zmysłów do poznawania świata.

W jaki sposób rozszerzać dietę metodą BLW?

Twoja pociecha zaczyna samodzielnie, stabilnie siedzieć i coraz bardziej interesować się jedzeniem - chwytać je rączkami i smakować? Możliwe, że to idealny moment na rozszerzenie diety wskazaną metodą! Na początku warto skonsultować się z lekarzem dziecięcym i dowiedzieć się, czy wprowadzenie zmian na danym etapie rozwoju malucha będzie bezpieczne. Wtedy zacznij stopniowo i cierpliwie przedstawiać stałe pokarmy pokrojone tak, aby bobas mógł swobodnie je chwytać i przeżuwać. Najważniejsze jest to, aby pozwolić maleństwu bawić się jedzeniem i eksplorować!

Przydatne akcesoria przy BLW

Aby ułatwić dziecku przyswojenie nowej metody i sposobu jedzenia, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych dodatków.

Na początku rozszerzania diety postaw na:

  • wygodne krzesełko,
  • talerzyki, miseczki i sztućce - jeżeli twój maluszek z nich korzysta,
  • śliniaczek - w razie małych i dużych zabrudzeń,
  • kubeczek z dziubkiem do popijania.

Pamiętajcie, że wprowadzając te technikę nie należy zapominać o karmieniu piersią lub mleka modyfikowanego!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl