12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Znaczenie docisku w integracji sensorycznej - jak pomaga osobom z trudnościami sensorycznymi
Znaczenie docisku w integracji sensorycznej - jak pomaga osobom z trudnościami sensorycznymi

Integracja sensoryczna odnosi się do zdolności mózgu do przetwarzania informacji sensorycznych, takich jak dotyk, wzrok, słuch, zapach i smak. Dla większości osób jest to naturalny proces, który umożliwia nam rozpoznawanie, interpretację i reagowanie na bodźce z naszego otoczenia. Jednak dla niektórych osób z zaburzeniami sensorycznymi, integracja sensoryczna może być utrudniona. Jednym z efektywnych narzędzi stosowanych w terapii integracji sensorycznej jest docisk. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu docisku i jak pomaga osobom z trudnościami sensorycznymi.

Czym jest docisk w integracji sensorycznej? Docisk, znany również jako głęboka presja, odnosi się do lekkiego lub umiarkowanego nacisku na ciało. Może to być wykonane za pomocą różnych technik, takich jak owijanie w folię, użycie specjalnych kamizelek lub poduszek z ciężarami, lub po prostu mocne przytulanie. Docisk ma na celu dostarczenie pewnej formy propriocepcji, czyli informacji zwrotnych na temat położenia i ruchu naszego ciała. Działa to jako bodziec regulacyjny, który pomaga mózgowi w zrozumieniu i organizowaniu informacji sensorycznych.

Jak docisk pomaga osobom z trudnościami sensorycznymi? Osoby z trudnościami sensorycznymi często mają trudności z przetwarzaniem i regulacją bodźców sensorycznych. Mogą być nadwrażliwe lub niedowrażliwe na bodźce, co prowadzi do nieprawidłowej odpowiedzi na świat zewnętrzny. Docisk jest jednym z narzędzi terapeutycznych, które pomagają w organizacji układu nerwowego i integracji sensorycznej. Oto kilka sposobów, w jakie docisk może przynieść korzyści:

  1. Poprawa regulacji emocjonalnej: Docisk ma działanie uspokajające i relaksujące, co pomaga w regulacji emocji. Działa jak rodzaj terapeutycznego objęcia, które daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

  2. Poprawa zrozumienia własnego ciała: Docisk dostarcza informacji zwrotnych na temat położenia i ruchu ciała, co pomaga osobom z trudnościami sensorycznymi w lepszym zrozumieniu swojego ciała. Może to pomóc w poprawie koordynacji ruchowej i świadomości przestrzennej.

  3. Poprawa koncentracji i uwagi: Działanie docisku działa jak stymulacja proprioceptywna, która może pomóc w poprawie koncentracji i skupienia. Osoby z trudnościami sensorycznymi często mają trudności z utrzymaniem uwagi na zadaniach, a docisk może pomóc w zwiększeniu ich zdolności do skupienia się na konkretnych zadaniach.

  4. Redukcja nadwrażliwości na bodźce: Docisk może pomóc w regulacji wrażliwości sensorycznej. Osoby z nadwrażliwością na bodźce mogą odczuwać nadmierną reakcję na dotyk, dźwięk, światło itp. Docisk działa jako forma terapii głębokiej presji, która pomaga złagodzić te reakcje i zmniejszyć nadwrażliwość.

Docisk odgrywa istotną rolę w terapii integracji sensorycznej, pomagając osobom z trudnościami sensorycznymi w regulacji bodźców i poprawie zrozumienia własnego ciała. Działa jako narzędzie terapeutyczne, które dostarcza propriocepcję i uspokaja układ nerwowy. Poprzez zastosowanie docisku, osoby z trudnościami sensorycznymi mogą doświadczać większej równowagi emocjonalnej, poprawy koncentracji i zmniejszenia nadwrażliwości na bodźce. Terapia dociskiem powinna być przeprowadzana pod opieką i kierownictwem terapeuty integracji sensorycznej w celu zapewnienia bezpiecznego i efektywnego doświadczenia terapeutycznego.

 

Pufa sensoryczna ROLLING BAG w terapii sensorycznej

 

Pufa sensoryczna ROLLING BAG to obiekt, który służy do stymulacji czucia głębokiego i zmysłu dotyku. Pufa przelewa się po ciele, dociska i rozluźnia mięśnie, a w efekcie – wycisza układ nerwowy. Ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem pufy sensorycznej ROLLING BAG prowadzą do samoregulacji, relaksu i regeneracji.
Pufy przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i  osób dorosłych. Każdy obiekt "mieszka" w pokrowcu, który można zdjąć przed sesją masażu czy docisku, wówczas pufa rozlewa się po ciele i dostarcza więcej sensorycznych bodźców.

 

Do czego służy pufa sensoryczna Rolling bag?

– do masowania ciała (przelewanie pufy po ciele od stóp do głowy zarówno na plecach, jak i na brzuchu)

– do dociskania ciała (kładziemy pufę na wybranej części ciała w pozycji leżącej)

– do kreatywnej zabawy w ruchu (pchanie, ciągnięcie, toczenie się z pufą po podłodze i wiele wiele innych:)

 

Czym jest wypełniona pufa?

Wypełnieniem pufy Rolling bag jest certyfikowana ekologiczna łuska gryki.

 

Jak prawidłowo dobrać obciążenie pufy do wagi ciała?

Oto nasze rekomendacje:

Rolling bag big (11 kg) rekomendujemy osobom powyżej 12 roku życia

Rolling bag basic (8,5 kg) rekomendujemy osobom powyżej 9 roku życia

Rolling bag small (5,5kg) rekomendujemy dzieciom powyżej 5 roku życia

Rolling bag mini (3,3kg) rekomendujemy dzieciom powyżej 2 roku życia

 

Jak prać pufę Rolling bag?

Każda pufa znajduje się w pokrowcu, który po zdjęciu z pufy nadaje się do prania w 30 st. w automatycznej pralce.
Pierzemy sam pokrowiec, na resztę pufy uważamy. Drobne zabrudzenia ratujemy nawilżonymi chusteczkami:)

Na co trzeba uważać przy użytkowaniu pufy Rolling bag?

Pufa nie lubi wody i innych mokrych substancji!
Pufa jest super wytrzymała, ale wyjątkowo wrażliwa na ostre narzędzia. Unikamy biżuterii, okularów, spinek, itp.
Polecamy miękki dres bez dodatków! Stylowo i komfortowo:).

 

                                                                       

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl