12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Nowość! Koniecznie sprawdź - obiekty sensoryczne marki Intibag
Nowość! Koniecznie sprawdź - obiekty sensoryczne marki Intibag

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest coraz szybsze, a stres i przeciążenie są powszechne, coraz więcej osób poszukuje sposobów na relaksację i odprężenie. W odpowiedzi na te potrzeby, marka Intibag wprowadza na rynek nową kolekcję obiektów sensorycznych, które mają za zadanie pomóc nam w odzyskaniu równowagi i zapewnieniu chwili spokoju. Przyjrzymy się bliżej tym innowacyjnym produktom i dowiedzmy się, dlaczego warto je wypróbować.

 

Co to są obiekty sensoryczne Intibag?

Obiekty sensoryczne to specjalnie zaprojektowane pomoce sensoryczne, które stymulują nasze zmysły i mają na celu wprowadzenie nas w stan relaksu. Ich działanie polega na pobudzaniu zmysłów, co prowadzi do zmniejszenia poziomu stresu i napięcia.

Pomoce do integracji sensorycznej Intibag to wielofunkcyjne produkty, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne, regulują emocje, a także dobrze wpływają na relacje z innymi ludźmi. Stosowane są jako narzędzia rozwoju osobistego, meble użytkowe czy też elementy kreatywnej zabawy. Obiekty sensoryczne Intibag są jedynymi obiektami dociskowymi na rynku, których zastosowanie jest ściśle związane z ruchem. Stworzone zostały zgodnie z potrzebami ciała, dostosowują się do niego i rozwijają jego świadomość. Pomoce sensoryczne Intibag na bieżąco testowane są podczas warsztatów i szkoleń ze specjalistami w dziedzinie tańca, ruchu, psychologii, fizjoterapii.

 

Dlaczego warto wybrać produkty marki Intibag?

Intibag to marka, która zdobyła uznanie dzięki swojej wysokiej jakości i innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie obiektów sensorycznych. Jej produkty są starannie zaprojektowane, wykonane z trwałych materiałów i oferują szeroki zakres korzyści dla użytkownika.

 

Poznaj kolekcję obiektów sensorycznych marki Intibag

 

Pufy sensoryczne marki Intibag

 

Puf sensoryczny HOLLOW BAG

Hollow Bag to trzy pomoce sensoryczne w jednym:

 • dziupla
 • pufa Rolling bag (duża)
 • hamak sensoryczny 

W dziupli dziecko może odseparować się od nadmiaru bodźców, wyciszyć się, schować całe swoje ciało. Dzięki sprężynującym ścianom może oddać ciężar i rozluźnić się.

Pufa rolling bag to ośmiokilogramowy obiekt służący do stymulacji czucia głębokiego  opiekuna małego dziecka. Korzystanie z obiektu pozwala zaznać uzdrawiającej mocy docisku poprzez masaż. Dla dzieci to również sensoryczna wyspa do wspinania się.

Hamak sensoryczny to trzeci z elementów składających się na Hollow bag. Przewiewny i oddychający worek z otworem, do którego wkładamy małe dziecko i bujamy nim w prawo – lewo, przód-tył. Worek sprężynuje, ciało dziecka wciska się w niego i relaksuje, pozostając w kontakcie wzrokowym z opiekunem. Tego typu bujanie wywołuje u dziecka dobrostan.

 

                                                                                                              

 

Puf sensoryczny Human bag

Human bag (mały) to 7-kilowy obiekt, który służy do kształtowania prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Obiekt:

 • kształtuje motorykę dużą,
 • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
 • rozwija zmysł równowagi,
 • stanowi pomoc w gimnastyce korekcyjnej,
 • wspomaga terapię sensoryczną
 • służy do ściskania i przytulania

W odróżnieniu od Living bag jest obiektem strefowanym. Jego kształt może kojarzyć się dziecku z małym człowiekiem; wygodnie się go trzyma, przytula i ściska (rękami i nogami). Human bag to narzędzie do stymulacji czucia głębokiego i zmysłu równowagi. Można nim:

 • dociskać ciało,
 • toczyć się z nim po podłodze,
 • pchać, ciągnąć, ćwiczyć równowagę
 • dopasowywać kształt swojego ciała do obiektu

Puf Human bag jest bardzo pomocnym narzędziem, które zaspokoi potrzeby bezpieczeństwa wyładuje nadmiar emocji.

Jako obiekt dla dzieci w przedszkolach może służyć jako ścieżka sensoryczna (przydatna na gimastyce korekcyjnej i w terapii sensorycznej).

Natomiast Human bag (duży) to 18-kilowa wersja produktu kierowana zarówno do dzieci, jak i do osób dorosłych. Może służyć jako świetne siedzisko czy leżanka, ale też jako narzędzie regulacji emocji (przytulanie), wyciszania przez stymulację czucia głębokiego (docisk) i rozluźniania obszaru miednicy czy dolnej partii kręgosłupa.

Human bag to narzędzie, które pomoże ci zrelaksować swoje ciało i umysł. Zadbaj o swój dobrostan i pozwól sobie na nowy sposób odpoczynku.

 

                                                                                                             

 

Puf Morphing bag Intibag

Morphing bag to obiekt morficzny, zmiennokształtny, pobudzi każdą wyobraźnię. Lekki puf Morphing bag został wypełniony elektrostatycznymi kuleczkami, które dożywotnio nie zmieniają swojej sprężystości. Dzieci znajdują w nim dziesiątki zastosowań wykonując skoki, pady, ślizgi czy podrzuty. Obiekt zwiększa bezpieczeństwo w dynamicznym ruchu, będąc ruchomą platformą pomiędzy dzieckiem, a podłogą czy ścianą. Świetnie się sprawdza jako siedzisko przy dziecięcym łóżku podczas wieczornego czytania! Morphing bag to narzędzie, które pomoże ci zrelaksować swoje ciało i umysł. Zadbaj o swój dobrostan i pozwól sobie na nowy sposób odpoczynku.

Morphing bag kształtuje :

 • motorykę dużą
 • koordynację wzrokowo-ruchową
 • zmysł równowagi
 • świadomość ciała

Morphing bag rozwija :

 • siłę – pokonywanie oporów zewnętrznych lub przeciwstawianie się im
 • szybkość – orientację w przestrzeni i zdolność reakcji
 • wytrzymałość – zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego bez przeciążania się!
 • moc – mobilizacja mięśniowa w skoku (dynamika odbicia i utrzymania fazy lotu)

Morphing bag wpływa  na dziecko oferując mu:

 • uczucie sprawstwa
 • poczucie bezpieczeństwa
 • regulację emocji
 • możliwość wyładowania w ruchu

W odróżnieniu od Living bag jest obiektem zmiennokształtnym. Może wyglądać, jak gruszka, wielka fasolka, rogal, jajo… Sprawdzi się jako element ścieżki sensorycznej czy masażer – zwłaszcza wśród dzieci, które nie akceptują mocnego docisku.

 

                                                                                                              

 

Pufa sensoryczna LIVING BAG

Puf sensoryczny LIVING BAG stanowi pomoc w kształtowaniu prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Stanowią wsparcie w obszarach tj.:

 • kształtowanie motoryki dużej,
 • rozwijanie koordynacji ruchowo-wzrokowej,
 • kształtowanie zmysłu równowagi.
 • zdrowe siedzisko to zdrowy kręgosłup!

Praca z pufą sensoryczną może stanowić element zajęć gimnastyki korekcyjnej czy też być elementem przestrzennych zabaw ruchowych. Produkt ten służy również jako zdrowe siedzisko dla dzieci posiadających słabe mięśnie posturalne. Stanowi także doskonałe wsparcie dla rodziców bawiących się z dzieckiem w domu (podparcie stawów barkowych, biodrowych, łokciowych) oraz siedzisko w pozycjach kucznych czy też wygodną podporę między pozycją stojącą a siedzącą. 

Akcesoria sensoryczne dla dzieci tego typu stanowią doskonałe wyposażenie min.  gabinetu fizjoterapii, szkół czy przedszkoli.

Produkty te wchodzą w interakcję z układem nerwowym stymulując go do ruchu, a także rozwijając świadomość ciała. Praca z pufą sensoryczną rozwija koncentrację i kreatywne myślenie podczas zabawy! Wiele dzieci wykazuje spokój oraz rozluźnienie po pracy z pufą sensoryczną.

 

                                                                                                              

 

Pufa sensoryczna ROLLING BAG marki Intibag

Wypełniona naturalną gryczaną łuską, otoczona miękkim materiałem Secondskin® pufa Rolling bag przelewa się po ciele. Masaż obciążeniowy gryczaną pufą to również doznania słuchowe i zapachowe. Odpręża i przynosi ulgę, wspomaga czucie głębokie i wycisza. Do pufy dołączony jest pokrowiec, który należy zdjąć do sesji dociskowej.Istnieją 4 rozmiary Rolling bag – od 3 do 11 kg. Wybierz dla siebie odpowiednie obciążenie i ciesz się równowagą psycho-fizyczną każdego dnia!

Obiekty sensoryczne otrzymały znak jakości NAGRODA RODZICÓW 2021.

Pufa sensoryczna ROLLING BAG to obiekt, który służy do stymulacji czucia głębokiego i dotyku. Dzięki przesypującej się łusce gryki korzystając z pufy odczuwamy wrażenia słuchowe, co jest szczególnie istotne dla dzieci. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem pufy sensorycznej ROLLING BAG powoduje wyciszenie negatywnych emocji, stymuluje skórę, rozluźnia mięśnie, a także rozwija świadomość własnego ciała.

 

                                                                                                              

 

Worki sensoryczne marki Intibag

 

Worek sensoryczny Swinging bag

Worek sensoryczny Swinging bag to wysokiej jakości wiszący w powietrzu hamak - kokon, który dociska całe ciało dziecka podczas bujania. Wysokiej jakości dzianina dopasowuje się do ciała, dając mu ukojenie, wyciszenie i bezpieczeństwo. Stymuluje układ przedsionkowy, czucie głębokie i zmysł dotyku. Reguluje emocje i ułatwia zasypianie. Wiek dziecka 3 – 10 lat

Obiekty sensoryczne Intibag otrzymały znak jakości NAGRODA RODZICÓW 2021.

Wymiary 240 × 50 cm

 

                                                                                                   

 

Worek sensoryczny Intimate bag/baby

Intimate bag/baby to worek sensoryczny, w którym można odpocząć, zmniejszyć ilość bodźców i skoncentrować się na swoim ciele.  Polecany dla najmłodszych dzieci do 7 roku życia. Miękki transparentny materiał Secondskin® dociska całe ciało, dzięki czemu stymuluje czucie głębokie dziecka. Dzieci chętnie przyjmują tam pozycję embrionalną i wyciszają się, tak jakby intuicyjnie wracały do brzucha mamy. Świetne narzędzie do pracy z trudnymi emocjami, świadomością ciała. Sprawdzi się  też jako letni śpiworek czy otulacz.

Obiekty sensoryczne otrzymały znak jakości NAGRODA RODZICÓW 2021.

Worek występuje w dwóch wersjach sprężystości :
A –  zapewnia większy docisk
B – zapewnia mniejszy docisk

A : większy docisk zapewnia silną stymulację czucia głębokiego, jest ciaśniejszy, węższy i nieco grubszy. Dzięki temu mocniej „trzyma” całe ciało wewnątrz. Jest mniej transparentny, więc daje natychmiastowe odseparowanie od bodźców. Rekomendujemy go dzieciom z większymi potrzebami dociskowymi, do pracy z napięciem emocjonalnym czy pracy terapeutycznej.
Rozmiar : 145 cm dł./ 36 cm szer.

B : mniejszy docisk wciąż zapewnia stymulację czucia głębokiego, ale jest w nim trochę więcej miejsca, a jego lżejsza powłoka daje lepszy kontakt ze światem zewnętrznym, zapewnia łatwą zmianę pozycji ciała czy wyjście z worka. Świetnie się sprawdza jako narzędzie do pracy z emocjami czy letni śpiwór do spania.

                                                                                                              

 

Worek sensoryczny INTIMATE BAG/KIDS

Worek sensoryczny INTIMATE BAG dla dzieci to produkt służący do stymulacji czucia głębokiego, rozwijaniu koncentracji i wyciszeniu.  W worku można spędzać dużo czasu dzięki jego cechom tj.:

 • transparentność,
 • termoaktywność,
 • oddychanie.

Worek sensoryczny INTIMATE BAG jest narzędziem, które wspomaga terapię sensoryczną, pomaga wyciszyć system nerwowy. Z użyciem tego produktu możemy pomóc dzieciom odpocząć po dużym wysiłku intelektualnym w szkole czy napiętej sytuacji emocjonalnej.
Obiekty sensoryczne Intibag otrzymały znak jakości NAGRODA RODZICÓW 2021!

 

                                                                                                             

Worek sensoryczny INTIMATE BAG dla dorosłych 

Intimate bag to worek sensoryczny, w którym możesz odpocząć. Miękki transparentny materiał Secondskin® dociska całe Twoje ciało.
Dorośli ludzie przebywający w workach są zrelaksowani, dobrze się ze sobą czują i pozytywnie odnoszą się do innych ludzi. To narzędzie do medytacji, samorozwoju i budowania świętego spokoju:)

Worek sensoryczny INTIMATE BAG dla dorosłych to propozycja dla osób, które poszukują chwili relaksu i wyciszenia. Mogą one służyć do samorozwoju – medytacji, pracy z oddechem, praktyki ruchowej. Stanowi on też narzędzie, które może zaspokoić potrzebę bliskości, podnieść poczucie bezpieczeństwa czy akceptacji własnego ciała. 

Worek sensoryczny INTIMATE BAG służy także do stymulacji czucia głębokiego, dotyku, docisku. Dzięki pracy z tym narzędziem możemy w sposób naturalny odblokować ograniczające nasze działo napięcie. 

Produkt ten może stanowić także letni śpiwór, w którym ciało nie poci się – oddycha bez przeszkód oraz jest masowane przez całą noc.

Rekomendowany minimalny czas przebywania w worku to 20 min – 60 min. Uwaga : w worku można przebywać bez ograniczeń czasowych. Można w nim swobodnie oddychać!

Obiekty sensoryczne INTIBAG są:

 • wielofunkcyjne– pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne, regulują emocje. Mogą stanowić narzędzie do pracy nad rozwojem osobistym czy też być elementem kreatywnej zabawy oraz wypoczynku w przestrzeni domowej. 
 • innowacyjne – obiekty te są ściśle dostosowane do potrzeb ludzkiego ciała. Ich budowa jest efektem współpracy z ekspertami w dziedzinie ruchu, tańca, fizjoterapii, psychologii.
 • bezpieczne – obiekty stworzone zostały z przyjaznych ciału materiałów, dzięki czemu są funkcjonalnie i komfortowe w użyciu.
 • estetyczne – przygotowane zostały w taki sposób aby stanowiły piękne dopełnienie przestrzeni domowej czy też gabinetu fizjoterapii, sali gimnastycznej itp

                                                                                                              

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl