12

[04.09,05.09]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

 

JOIN SOCIETY OF KIDS!

 

 

Naczynia BLW - co wybrać?
Naczynia BLW - co wybrać?
Baby Led Weaning (BLW) to metoda wprowadzania pokarmów stałych do diety niemowląt, która polega na pozwoleniu dziecku na samodzielne jedzenie, bez karmienia przez rodziców. Jest to alternatywna metoda do klasycznego karmienia łyżeczką, która ma na celu rozwijanie umiejętności żywieniowych i sensorycznych u dziecka. Wprowadzenie BLW wymaga odpowiednich naczyń, które będą bezpieczne, funkcjonalne i zachęcające do samodzielnego jedzenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie naczynia BLW dla Twojego dziecka.
 
  • Bezpieczeństwo - pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo naczyń BLW. Upewnij się, że są one wykonane z materiałów bezpiecznych dla dziecka, takich jak silikon, bambus lub stal nierdzewna. Unikaj naczyń, które mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia.
  • Odporność na upadki - niemowlęta często eksperymentują z jedzeniem, co może prowadzić do przypadkowych upadków naczyń. Wybierz naczynia, które są odporne na upadki i trwałe. Naczynia z silikonu lub bambusa są zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż te wykonane z ceramiki czy szkła.
  • Rozmiar i forma - naczynia BLW powinny być odpowiedniego rozmiaru i kształtu, aby ułatwić dziecku samodzielne jedzenie. Wybierz talerz o płaskim i szerokim dnie, aby zapobiec przewracaniu się i ułatwić dziecku łapanie jedzenia. Sztućce BLW powinny być odpowiednio wyprofilowane, aby dziecko mogło je pewnie trzymać.
  • Łatwość czyszczenia - naczynia BLW powinny być łatwe do czyszczenia, aby uniknąć bakterii i zanieczyszczeń. Wybierz naczynia, które można myć w zmywarce lub szybko wyczyścić ręcznie. Unikaj naczyń z trudno dostępnymi zakamarkami, które utrudniają czyszczenie.
  • Opcje przenośne - jeśli planujesz jedzenie poza domem lub podróżujesz często, rozważ zakup naczyń BLW, które są przenośne. Istnieją specjalne zestawy, które zawierają pokrowce i specjalne pojemniki, dzięki którym można przenosić jedzenie bez obaw o wylanie.

 

Podsumowując, wybierając naczynia BLW dla Twojego dziecka, upewnij się, że są bezpieczne, funkcjonalne i dostosowane do samodzielnego jedzenia. Wybierz materiały, które są bezpieczne dla zdrowia dziecka i łatwe w czyszczeniu. Pamiętaj, że BLW to proces, który wymaga cierpliwości i eksperymentowania, więc ważne jest, aby dostosować naczynia do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka.

 
Co powinien zawierać zestaw naczyń do BLW?
 
 
Baby Led Weaning (BLW) to metoda wprowadzania pokarmów stałych do diety niemowląt, która opiera się na zasadzie samodzielnego jedzenia przez maluszka. Aby ułatwić proces BLW i zapewnić dziecku odpowiednie narzędzia do samodzielnego jedzenia, warto skompletować zestaw naczyń BLW. Oto kilka elementów, które powinny znaleźć się w takim zestawie.
 
Talerz - wybierz talerz o szerokim i płaskim dnie, który zapewni stabilność podczas jedzenia. Taki talerz umożliwi dziecku łatwe łapanie jedzenia i uniknięcie przewracania się naczyń. Istnieją specjalne talerze BLW wykonane z silikonu lub bambusa, które są odporne na upadki i łatwe do czyszczenia.
 
Miseczka - w zestawie naczyń BLW nie powinno zabraknąć również miseczek. Dziecko będzie mogło umieścić w nich przekąski, jogurt czy inne płyny. Wybierz miseczki o odpowiedniej pojemności, które nie będą przesadnie głębokie, aby maluszek mógł łatwo sięgnąć po jedzenie. Naczynia wykonane z silikonu będą bardziej elastyczne i łatwe do czyszczenia.
 
Sztućce - w BLW istotne jest, aby dziecko uczyło się samodzielnie trzymać i używać sztućców. Wybierz sztućce, które są odpowiednie dla maluszka, o właściwym rozmiarze i wyprofilowanych rączkach, które będą łatwe do chwytania. Sztućce wykonane z bambusa lub silikonu są zazwyczaj bezpieczne i trwałe.
 
Kubki - wraz z wprowadzaniem pokarmów stałych, dziecko będzie również mogło zacząć pić z kubka. Wybierz kubki, które są łatwe do trzymania dla małych rączek, wykonane z bezpiecznych materiałów i łatwe do czyszczenia. Kubki z uchwytami lub antypoślizgowym wykończeniem mogą być szczególnie pomocne dla dziecka uczącego się pić samodzielnie.
 
Ochrona przed rozlaniami - w zestawie naczyń BLW warto uwzględnić również elementy, które będą chronić przed rozlaniami i zachlapaniami. Możesz wybrać specjalne podkładki pod talerz, które zwiększą stabilność, czy specjalne ochraniacze na ubranie, które będą chronić je przed brudem i plamami.
 
Przenośne pojemniki - jeśli często podróżujesz z dzieckiem lub planujesz jedzenie na zewnątrz domu, warto mieć w zestawie przenośne pojemniki na jedzenie. Wybierz takie, które są szczelne, łatwe do otwierania i zamknięcia, oraz odpowiedniego rozmiaru, aby zmieściły się porcje jedzenia dla Twojego dziecka.
 
Podsumowując, zestaw naczyń do BLW powinien zawierać talerz o płaskim dnie, miseczki, sztućce, kubki, elementy ochronne przed rozlaniami oraz przenośne pojemniki. Wybierz naczynia wykonane z bezpiecznych materiałów, łatwe do czyszczenia i odpowiednie dla rozwoju umiejętności jedzenia samodzielnie przez dziecko. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, dlatego dostosuj zestaw naczyń do indywidualnych potrzeb swojego maluszka.
 
 
Śliniak - niezbędny gdy wybieracie dietę BLW
 
 
Kiedy wprowadzasz swoje dziecko do metody Baby Led Weaning (BLW), jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zapewnić bezpieczne i łatwe jedzenie. Jednym z tych elementów jest sliniak. Śliniak to nieodłączny element, który pomoże zarówno dziecku, jak i rodzicom utrzymać czystość podczas jedzenia. Oto kilka powodów, dlaczego sliniak jest niezbędny, gdy wybierasz dietę BLW:
 
  • ochrona ubrań - jedzenie w metodzie BLW może być chaotyczne. Dzieci uczące się samodzielnie jeść często rozlewają jedzenie na swoje ubrania, co powoduje plamy i brud. Sliniak chroni ubrania dziecka przed plamami i ułatwia utrzymanie ich w czystości. Możesz zaoszczędzić sobie czasu i energii, które musiałbyś poświęcić na częste pranie ubrań;
  • łatwiejsze czyszczenie - śliniaki są zazwyczaj wykonane z materiałów, które łatwo można wyczyścić. Niektóre sliniaki można po prostu wytrzeć wilgotną szmatką, a inne można umyć w pralce. Wybierz sliniak, który jest praktyczny do czyszczenia i szybko wysycha, aby mógł być używany ponownie;
  • bezpieczeństwo: śliniak może również pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka podczas jedzenia. Kiedy maluch samodzielnie je, może się zdarzyć, że kawałki jedzenia mogą utknąć w gardle lub spowodować zadławienie. Sliniak z kieszenią naśladować może fartuch i zatrzymać większe kawałki jedzenia, które mogą przyczepić się do słinika zamiast trafić do gardła;
  • zachęta do samodzielnego jedzenia: śliniak może również pomóc dziecku w poczuciu niezależności i zachęcić do samodzielnego jedzenia. Dzieci uwielbiają eksperymentować z jedzeniem i dotykać go rękoma, a sliniak daje im swobodę, aby to zrobić, bez obawy o brudzenie siebie i swojego otoczenia. To także daje im poczucie kontroli nad jedzeniem, które spożywają;
  • przenośność - śliniaki są łatwe do przenoszenia i można je zabrać ze sobą w podróż lub na posiłek w restauracji. Mogą być złożone lub zrolowane, aby zmieścić się w torbie lub plecaku. Dzięki temu możesz zachować spokój i czystość, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

 

 Śliniak Mushie - gdy rozpoczynacie przygodę z BLW
 
 
Gdy rozpoczynamy przygodę z BLW (Baby-Led Weaning) warto zaopatrzyć się w rzeczy, które mogą ułatwić nam ten proces. Jednym z takich pomocników jest śliniak Mushie. Dlaczego jest to tak przydatny i jak może pomóc na tym etapie rozwoju dziecka?
 
BLW to metoda wprowadzania pokarmów stałych do diety dziecka od 6. miesiąca życia. Zamiast podawania pokarmów w formie puree, rodzice oferują maluchom odpowiednio przygotowane kawałki żywności, które mogą samodzielnie chwytać i wkładać do ust. To doskonały sposób, aby rozwijać umiejętności motoryczne, koordynację ruchową oraz rozwijać zainteresowanie jedzeniem u dziecka.
 
Gdy dziecko zaczyna samodzielnie jeść, jedno z największych wyzwań dla rodziców to utrzymanie czystości wokół dziecka. Właśnie tutaj wkracza na scenę śliniak Mushie. Wykonany z miękkiego i elastycznego silikonu, jest idealnym rozwiązaniem, aby chronić ubranka dziecka przed plamami i zabrudzeniami. Jego praktyczne rozmiary pozwalają na łatwe założenie na szyję malucha, a dodatkowo posiada zapięcie na guziki, które utrzymuje go na miejscu. Śliniak jest również łatwy do czyszczenia - wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką lub wyczyścić w zlewie.
 
Jedną z największych zalet śliniaka Mushie jest jego stylowy design. Dostępny w różnych kolorach i wzorach, wprowadza do posiłków nieco dodatkowego uroku. Dzieci uwielbiają nosić go na sobie, a rodzice mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych opcji. Dodatkowo, śliniak jest wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które nie zawierają ftalanów czy BPA.
 
Innym atutem śliniaka Mushie jest fakt, że można go stosować zarówno podczas jedzenia w domu, jak i w podróży. Łatwo go zwinąć i schować do torebki, dzięki czemu możemy go mieć zawsze pod ręką. Nie trzeba już martwić się o brudne ubranka i nieporządek po posiłku w restauracji czy u znajomych. Śliniak Mushie jest nie tylko praktyczny, ale także estetyczny i funkcjonalny.
 
 
Śliniak z rękawami - innowacyjne rozwiązanie podczas diety BLW
 
 
W trakcie rozszerzania diety maluszka jednym z największych wyzwań dla rodziców jest utrzymanie czystości wokół dziecka. Właśnie tutaj wkracza na scenę śliniak z rękawami - innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że BLW staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne dla wszystkich.
 
Śliniak z rękawami, nazywany również śliniakiem z kieszonką, to specjalny rodzaj śliniaka, który dodatkowo chroni ramiona i przedramiona dziecka podczas jedzenia. Wykonany z wodoodpornych materiałów, zapewnia ochronę ubranek przed zabrudzeniami i plamami. Jego główną zaletą jest fakt, że pokrywa większą powierzchnię ciała dziecka, co minimalizuje ryzyko zabrudzenia podczas posiłków.
 
Kieszonka na śliniaku z rękawami jest idealnym miejscem na zbieranie kawałków jedzenia, które mogą wypaść z rąk dziecka podczas eksplorowania nowych smaków. Dzięki temu, rodzice unikają niepotrzebnego sprzątania po każdym posiłku. Wystarczy jedynie opróżnić kieszonkę i umyć śliniak po zakończeniu jedzenia.
 
Śliniaki z rękawami są również niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dzięki elastycznym mankietom na rękawach, śliniaki można łatwo założyć i zdjąć, a dodatkowo utrzymują się na miejscu nawet podczas ruchliwego jedzenia. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych niemowląt, które uwielbiają eksplorować jedzenie i mają tendencję do brudzenia się.
 
Innym atutem śliniaka z rękawami jest fakt, że jest wielokrotnego użytku. W przeciwieństwie do tradycyjnych śliniaków papierowych, które trzeba ciągle wymieniać, śliniak z rękawami można po prostu wyczyścić po każdym posiłku i ponownie użyć. To nie tylko ekonomiczne, ale także bardziej ekologiczne rozwiązanie.
 
Śliniak z rękawami Liewood - sprawdzone rozwiązanie w diecie BLW
 
 
Kiedy rozpoczynamy przygodę z dietą BLW (Baby-Led Weaning), jednym z wyzwań, przed którymi stajemy, jest utrzymanie czystości wokół dziecka podczas posiłków. Jednak dzięki śliniakowi Liewood, możemy znacznie ułatwić sobie to zadanie. W tym artykule przyjrzymy się temu praktycznemu i sprawdzonemu rozwiązaniu, które z pewnością ułatwi nam życie podczas BLW.
 
Śliniak z rękawami Liewood to produkt, który łączy w sobie stylowy design i funkcjonalność. Wykonany z wysokiej jakości wodoodpornego materiału, zapewnia ochronę ubranek dziecka przed zabrudzeniem i plamami. Dodatkowo, śliniak pokrywa nie tylko klatkę piersiową i brzuch, ale także ramiona i przedramiona dziecka, minimalizując ryzyko zabrudzenia podczas jedzenia.
 
Jedną z największych zalet śliniaka z rękawami Liewood jest jego kieszonka. To idealne miejsce na zbieranie kawałków jedzenia, które mogą wypaść z rąk dziecka podczas posiłków. Dzięki temu, rodzice nie tylko chronią ubranka, ale również minimalizują straty i niepotrzebne marnowanie jedzenia. Po zakończeniu posiłku, wystarczy jedynie opróżnić kieszonkę i umyć śliniak.
 
Nie tylko praktyczny, ale także wygodny w użytkowaniu, śliniak z rękawami Liewood jest łatwy do założenia i zdjęcia dzięki elastycznym mankietom na rękawach. Dodatkowo, zapinany na karku, utrzymuje się na miejscu nawet podczas ruchów dziecka podczas jedzenia. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych maluchów, które uwielbiają eksplorować jedzenie.
 
Warto również wspomnieć o stylowym designie śliniaka z rękawami Liewood. Dostępny w różnych kolorach i wzorach, wprowadza do posiłków nieco dodatkowego uroku. Wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które nie zawierają ftalanów czy BPA, śliniak Liewood jest idealnym wyborem dla rodziców dbających o bezpieczeństwo i zdrowie swojego dziecka.
 
Podsumowując, śliniak z rękawami Liewood to sprawdzone rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie czystości podczas diety BLW. Chroniąc zarówno ubranka, jak i ramiona dziecka, zapewnia ochronę przed zabrudzeniem i plamami. Wygodny w użytkowaniu i łatwy do czyszczenia, śliniak z rękawami Liewood jest praktycznym i funkcjonalnym towarzyszem podczas BLW. Dodatkowo, jego stylowy design sprawia, że posiłki stają się nie tylko smaczne, ale także estetyczne. Wybór śliniaka z rękawami Liewood to pewność komfortu i jakości podczas rozpoczynania przygody z samodzielnym jedzeniem przez niemowlęta.
 
 

Podkładka silikonowa dla dzieci - mega przydatna w trakcie rozszerzania diety BLW

 

Rozszerzanie diety BLW (Baby-Led Weaning) to popularna metoda wprowadzania pokarmów stałych u niemowląt i małych dzieci. Polega na pozwoleniu dziecku na samodzielne eksplorowanie żywności, korzystając z jego naturalnej zdolności do chwytania, żucia i połykania.

Podczas BLW, jednym z wyzwań może być utrzymanie porządku podczas posiłków. Dzieci eksperymentują z żywnością, często rzucając, rozpylając lub rozsypując jedzenie wokół siebie. W takich sytuacjach podkładka silikonowa okazuje się niezastąpionym narzędziem.

Podkładka silikonowa to specjalna mata lub podkładka, wykonana z wysokiej jakości silikonu o wysokiej gęstości. Jest ona wodoodporna, elastyczna, łatwa do czyszczenia i trwała. Podkładka silikonowa zazwyczaj ma wysokie boki, które zapobiegają rozlewaniu się jedzenia na podłogę. Dzięki temu, żywność pozostaje na podkładce, a nie na podłodze, co ułatwia sprzątanie i zapewnia większą higienę.

Podkładka silikonowa ma wiele zalet dla rodziców i dzieci podczas rozszerzania diety BLW. Po pierwsze, chroni podłogę przed plamami i resztkami pokarmowymi, co jest szczególnie istotne w przypadku wykładziny lub innych trudnych do czyszczenia powierzchni. Dzięki temu, sprzątanie po posiłku staje się znacznie łatwiejsze i szybsze.

Po drugie, podkładka silikonowa pomaga w zachowaniu porządku podczas jedzenia. Wysokie boki zapobiegają rozsypywaniu się żywności na boki talerza lub na podłogę, co jest szczególnie przydatne, gdy dziecko dopiero uczy się samodzielnego jedzenia. Dzięki temu, maluch może skupić się na jedzeniu, a nie na sprzątaniu bałaganu.

Po trzecie, podkładka silikonowa dla dziecka jest praktyczna i poręczna. Może być łatwo zwinięta lub złożona, co ułatwia jej przechowywanie w domu lub zabieranie w podróż. Niektóre modele posiadają także przyssawki, które umożliwiają przyklejenie podkładki do stołu lub krzesełka, zapobiegając jej przesuwaniu się podczas posiłku.

Podkładka silikonowa jest również bezpieczna dla dziecka. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak BPA czy ftalany, które mogą być obecne w niektórych plastikowych produktach. Silikon jest miękki, giętki i pokryty właściwościami antypoślizgowymi, co minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się podkładki lub przewrócenia talerza.

Warto podkreślić, że podkładka silikonowa dla dzieci może być również wykorzystywana do innych celów niż tylko podczas rozszerzania diety BLW. Może być używana podczas malowania, rysowania czy wykonywania innych zabaw plastycznych, aby chronić powierzchnię przed zabrudzeniem lub zniszczeniem.

 

 

Zestawy naczyń dla dzieci są nie tylko praktyczne, ale także ważne dla ich rozwoju i nauki samodzielności. Dobrze dobrane naczynia zachęcają dzieci do jedzenia zdrowych posiłków, a także rozwijają ich umiejętności spożywania posiłków samodzielnie. Oto kilka propozycji zestawów naczyń dla dzieci, które z pewnością przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i maluchom.

 
 
 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl