gra Marbushka space pirates

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Mamy dla Was świetną planszówkę!

Nieskończona przestrzeń kosmiczna już czeka! 

Gra planszowa Marbushka Kosmiczni Piraci/Space Pirates jest pełna nieznanych planet, na których można przeżyć niesamowite przygody. Teraz możesz dowiedzieć się, jak wygląda życie prawdziwego pirata kosmicznego, szukać ukrytych skarbów, a nawet walczyć z kosmicznymi potworami, by zdobyć więcej łupów.

Warto ryzykować, aby zdobyć fantastyczne skarby, bo ich magiczna moc może się przydać w trakcie podróży.

Zawartość gry: 1 plansza, 4 statki kosmiczne, 4, piraci kosmiczni, 20 monet skarbów, 2 kostki

 

Gra może być rozegrana na dwóch poziomach trudności:

  • Łatwiejsza rozgrywka dla młodszych graczy (4+):

Przygotowanie: Połóż planszę na środku stołu i umieść ponumerowaną kostkę na zaznaczonym polu (pole z kwadratem BANG). Każdy z graczy powinien wybrać statek kosmiczny i pirata kosmicznego. Umieść statki kosmiczne w porcie kosmicznym na środku planszy i umieść pirata kosmicznego przed sobą (w wersji dla młodszych graczy pionek nie bierze udziału w rozgrywce, pokazuje tylko którym piratem kosmicznym jest gracz). Umieść pozostałe elementy z powrotem w pudełku. Teraz umieść po jednym skarbie na każdej planecie obrazkami skierowanymi w dół.

Cel gry: Zebrać możliwie najwięcej skarbów

Rozgrywka: Zaczyna najmłodszy gracz, następnie gra rozgrywa się zgodnie z kierunkiem ruchu zegara. Kiedy nadejdzie twoja kolej, rzuć kostką z kolorami, abyś mógł polecieć na inną planetę po skarby:

jeśli kostka wskazuje kolor:

kolory na kostce oznaczają różne rodzaje paliwa. Możesz dotrzeć do sąsiedniej planety ścieżką, która pasuje do koloru spalanego paliwa.

jeśli kostka wskazuje kometę:

niestety nie można się przenieść z planety, ponieważ opuszczenie pola asteroid może być niebezpieczne. Musisz poczekać, aż znów nadejdzie twoja kolej. 

Czasami możesz nie być w stanie kontynuować drogi z powodu wylosowania pola asteroidów lub ponieważ wylosowałeś kolor paliwa, który uniemożliwia Ci opuszczenie pola. Jeśli zdarzy się tak, możesz użyć magicznej mocy jednego ze swoich skarbów, które zdobyłeś (patrz dalej).

Możesz także użyć magicznej mocy jednego ze swoich skarbów, jeśli możesz iść dalej zgodnie z wyrzuconą kostką, ale jeśli planeta na którą dotrzesz jest już pusta i wolisz iść na planetę, na której wciąż jest skarb (patrz dalej).

Po skończonej kolejce, pora na kolejnego gracza.

Skarby:

Jak tylko wejdziesz na planetę ze skarbem, skarb, który tam znajdziesz będzie Twój! Weź go, spójrz na drugą stronę skarbu w tajemnicy, upewniając się, że inni go nie widzą! Umieść go przed sobą obrazkiem do dołu.

Ważne! Możesz użyć magicznej mocy każdego skarbu tylko raz w trakcie gry. Umieść skarby, które zużyłeś przed sobą obrazkiem do góry, pokazując, że już ich użyłeś.

1. Skarby bez magicznej mocy: Niektóre monety nie mają magicznej mocy, ale będą się liczyć jako punkty na końcu gry (gładkie, bez obrazka).

2. Statek kosmiczny: Ten skarb może cię zabrać na dowolną planetę, którą chcesz - niezależnie od tego, czy jest tam droga prowadząca, czy nie. Jeśli przetoczyłeś pole asteroid, NIE MOŻESZ przeciwdziałać jego działaniu tym skarbem.

Wskazówka: dla swojego celu mądrze jest wybrać planetę, na której jest wiele sąsiednich planet ze skarbami. Lub użyć go tylko na końcu gry, gdy pozostaną tylko skarby na planetach, które są daleko od siebie.

3. Kolorwe paliwo: Ten skarb pozwala wybrać ścieżkę dowolnego koloru, która zaczyna się od twojej planety. Jeśli przetoczyłeś pole asteroid, nie możesz temu przeciwdziałać skarb również.

4. Płonące skały: Ten czar przydaje się, jeśli nie możesz opuścić swojej planety z powodu pola asteroid. Płonące skały to jest jedyny skarb, który ma moc, by uniknąć niebezpieczeństwa! Jeśli użyjesz swojej mocy, możesz wejść w dowolny kierunek, który chcesz.

5. Bang: Ten skarb ma wielką moc! Jeśli używasz go w bitwie, wygrywasz, nawet jeśli przeciwnik rzucił sześć! Ale bądź ostrożny! Twój przeciwnik również może mieć skarb, jeśli użyje go również w walce wtedy bitwa zakończy się remisem. Używane skarby tracą magiczne moce, obaj powinniście umieść je z powrotem przed sobą, obrazkiem do góry.

Walka:

Jeśli musisz wejść na pole, które już posiada statek kosmiczny, wtedy (w odniesieniu do pirata kosmicznego - tradycja) MUSISZ walczyć! Weź numerowaną kostkę z pola bang. Gracz, który przybył jako ostatni na planecie rzuca kostką pierwszy. Jeśli jest więcej graczy na jednej planecie, to ostatni przybywający gracz wybiera z kim chce walczyć. Ktokolwiek wyrzuci większą liczbę, wygrywa bitwę. Zwycięzca bitwy może wybrać jeden ze skarbów przegranego gracza.

Jeśli walczący gracze wyrzucą tą samą liczbę, bitwa kończy się remis, nikt nie bierze drugiego skarbu. 

Zakończenie gry: Kiedy na planetach nie ma żetonów ze skarbami. Policz, ile skarbów posiada każdy z graczy! Ktokolwiek ma najwięcej żetonów wygrywa!

 

 

  • Trudniejsza rozgrywka (dla starszych graczy 5+):

Podstawowe zasady są takie same jak wcześniej. Z następującymi poprawkami:

W tej grze skarby, których już użyłeś, zostaną utracone. Po ich użyciu musisz je umieścić na osobnym stosie, ponieważ nie będą liczone jako punkty na końcu gry.

Wskazówka: warto wybrać nowy skarb, nawet jeśli kosztuje jeden ze swoich skarbów! Nie będziesz mieć więcej skarbów niż wcześniej, ale skarb, który masz, nie zwiększy punktów przeciwnika.

MOST WISZĄCY:

Jeśli nie chcesz tracić punktów, możesz użyć mostu wiszącego zamiast magicznych monet! W tym przypadku, musisz opuścić swój statek kosmiczny na planecie i tylko twój kosmiczny pirat może przekroczyć most, aby zdobyć skarb. Umieść swoją postać pirata kosmicznego na planecie, na którą się dostałeś. Możesz przejechać tylko przez jeden most wiszący naraz, a w następnej rundzie zamiast rzucać kością musisz wrócić do swojego statku kosmicznego! (Zasadniczo oznacza to pominięcie rundy, ale dostajesz skarb i tak.) Po powrocie na statek kosmiczny, ponownie umieść swojego pirata kosmicznego przed sobą aż będziesz potrzebować go ponownie na kolejne przejście.

WALKA:

Jeśli wkroczysz na planetę, na której znajduje się statek kosmiczny, którego właściciel przekroczył most wiszący z innej planety to bitwa nie może się odbyć! Zgodnie z prawami galaktycznymi, atakowanie bez opieki statków kosmicznych jest zabronione! ALE jeśli dwóch kosmicznych piratów bez ich statków kosmicznych spotka się na planecie, wtedy muszą walczyć zgodnie z podstawowymi zasadami.

Koniec gry: Jeśli na planecie nie ma żadnych skarbów, policzcie ile skarbów posiada każdy z graczy! Kto ma najwięcej (nieużywanych) skarbów, wygrywa!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl