Gra Marbushka Drip Drop

Cena: 139,50 zł 139.50
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Kap-Kap/Drip Drop... Skąd dobiega ten dziwny hałas, delikatne bębnienie? To odgłos deszczu kapiącego na liście. Nasi mali przyjaciele wędrowali przez las, kiedy rozpoczęła się burza. Jak uda im się dotrzeć do domu w takiej pogodzie?

Ukrywają się pod grzybami i liśćmi. By całkowicie nie przemoknąć, przemieszczają się z jednej kryjówki do kolejnej. Oczekuje na nich wygodny domek w pniu drzewa, ogień migoczący w kominku i zaparzona w czajniku herbata. Więc rozpoczynają bieg – kto dotrze do domu jako pierwszy?

  • gra planszowa dla 3 latka
  • gra dla 2 – 4 graczy
  • czas rozgrywki: ok. 15 minut

 

Zasady gry Drip Drop Marbushka: przygotujcie planszę. Domek w pniu drzewa należy umieścić na końcu, a karty z wizerunkiem trawy i roślin wzdłuż deszczowej drogi - gdziekolwiek chcecie. Nie mogą one jednak jej blokować. Każdy z graczy wybiera jedną figurkę i umieszcza ją obok planszy na początku drogi. Można rozpocząć rozgrywkę! Najmłodszy z graczy rusza pierwszy. Kolejni dołączają do gry zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy nadchodzi Twoja kolej rzuć kostką i przesuń figurkę na pole z kolorem, który wyrzuciłeś. Jeśli kostka pokaże róż - stań na kolejnym polu z różowym grzybkiem, zieleń – na liściu, kolor niebieski – na kamieniu. Te rysunki pokazują, gdzie skryłeś się przed deszczem. Gdy już dotrzesz do domku w pniu drzewa na końcu drogi, wejdź do środka i ogrzej się! Witamy w domu.

Cel gry: gracz, którego figurka dotrze do domku jako pierwsza, wygrywa. Pozostali gracze kontynuują grę do momentu, aż znajdą się u celu. Bawcie się dobrze.

Zawartość gry: 1 plansza, 4 figurki, 1 domek w pniu drzewa, 2 kryjówki w trawie i roślinach, 1 kostka z kolorami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl