gra Marbushka bugs

Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Robaczki - gra zespołowa marki Marbusha to godziny niesamowitej frajdy, dającej szeroki uśmiech na buźce dziecka. 

Profesor Robakowski uwielbia przyglądać się robaczkom. I dlatego pragnie schwytać ich jak najwięcej. Ale który z owadów chciałby wejść do jego pudełka zapałek? Życie jest piękniejsze na zewnątrz. Robaczki są teraz na wakacjach. Pływają, odpoczywają w swoich domkach letniskowych. Kiedy zabawa dobiega końca, czas wracać do domu. Ale podroż jest niebezpieczna – profesor czyha przy drodze wiodącej do miasta. Ile z robaczków powróci do Robakowa? Musicie koniecznie sprawdzić:)

  • zalecany wiek: 4+
  • liczba graczy: 2-6
  • czas rozgrywki: 5-10 minut
  • zawartość gry: 1 plansza, 1 pudełko po zapałkach, 20 robaczków, 2 kostki do gry
  • należy do najlepszych gier planszowych dla dzieci od 4 lat

 

Przygotowania: Umieść planszę w środku stołu, a robaczki w domkach letnis- kowych, dopasowanych do ich koloru. W każdym z domków powinno być po 5 robaczków. Pudełko po zapałkach należy ustawić na jednej z kamiennych płyt. Podczas rozgrywki przemieszczaj je zgodnie ze wskazówkami zegara! Strzałka na placu głównym miasta pokazuje właściwy kierunek. Przygotuj kostki.

Rozgrywka:

• pierwszy z graczy rozpoczyna rzutem kostką z robaczkami (kolejni gracze również!)

• jeśli kostka pokaże robaczka, gracz powinien wybrać robaczka (któregokolwiek) i zabrać go z domku letniskowego do miasta. Ten szczęściarz bezpiecznie dotarł do domu.

• Jeśli kostka pokaże szkło powiększające, profesor przesuwa pudełko po zapałkach do przodu licząc na obfity łów.

Gracz, który wyrzucił szkło powiększające powinien następnie rzucić kostką z kropeczkami. Pudełko profesora przesunie się o tyle pól, ile wskaże kostka. Po zatrzymaniu się na konkretnej kamiennej płycie, należy postępować zgodnie z instrukcjami.

Każda z nich jest opatrzona rysunkiem:

• robaczek konkretnego koloru: profesorowi udało się schwytać jednego z owadów i zabiera go z domku letniskowego do pudełka po zapałkach. Jeśli w tym domku nie ma już żadnego robaczka, ufff… nie dzieje się nic!

• uciekające robaczki: profesor był niezdarny i robaczki uciekły z pudełka. Wszystkie wracają do swoich domków letniskowych. Każdy z robaczków może powrócić tylko do letniego domku takiego samego koloru co on!

• pusta kamienna płyta: nie dzieje się nic, profesor chyba znów bujał w obłokach. Kolejny z graczy zawsze jako pierwszą rzucają kostką z robaczkami. Kostki z kropeczkami używa się jedynie wtedy, gdy pierwsza kostka pokaże szkło powiększające.

W momencie, gdy w domkach letniskowych nie zostały już żadne robaczki, ale nie wszystkie z nich dotarły do miasta (gdyż uwięzione są w pudełku po zapałkach), rzucać można jedynie kostką z kropeczkami.

Zakończenie:

Wygraliście, jeśli wszystkie robaczki dotarły do domu w mieście. Jeśli w pudełku profesora uwięzione pozostają 4 i więcej robaczków, przegraliście!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl